Шик кујна

Што се приготвува за време на традиционалната Божиќна вечера во другите држави

Христијаните насекаде во светот го празнуваат Христовото раѓање. Католиците го прославуваат на 25 декември, додека пак Православните на 7 јануари. Типично за овој празник е Божиќната вечера која го сплотува целото семејство. Православните христијани обично се собираат на Бадник кога ...

Повеќе »

Стар баварски рецепт – печено свинско месо со црно пиво

Ако сте љубител на пивото и специјалитетите, дегустирајте го печеното свинско месо на баварски начин. За да го подготвите овој специјалитет според оригиналниот стар рецепт потребно ви е – 1 килограм свинско месо со кожа (од плешка или бут), 2 ...

Повеќе »

Три најпрефинети рецепти на сите времиња

Какви услови треба да задоволи едно јадење за да ја добие титулата најдобро на сите времиња? Дали тоа се должи на специфичниот вкус, на едноставноста или на префинетоста? Верувале или не, специјалитетите кои денес се служат во луксузните ресторани низ ...

Повеќе »

Специјалитети од тиква на кои не можеме да одолееме

Од есенската кралица на зеленчукот – тиквата, може да се приготват најразлични специјалитети кои нема да ве остават рамнодушни. Веројатно сте дегустирале пита од тиква, но што велите, на пример, за лазањи со тиква? Не можејќи да одолееме на вкусот ...

Повеќе »

Ароматична крем супа од костени и моркови

Искористете ги сезонските плодови и дегустирајте ја здравата супа која се подготвува од костени и моркови. За да ја подготвите оваа вкусна есенска крем супа потребно е – половина килограм костени, 5 моркови, половина праз, половина китка магдонос, слатка павлака, ...

Повеќе »

Чинија полна со изненадувања

Ви предлагаме шест интересни рецепти кои ќе ја развеселат вашата викенд-трпеза. Забавувајте се додека ги приготвувате и се разбира уживајте додека ги јадете. Вок полн со изненадувања Рецептот е наменет за 4 лица, а од состојки потребни се – 4 ...

Повеќе »

Француски колач со јаболки по оригиналниот рецепт на сестрите Татан

Есенската сезона на јаболки е пред нас, а ние ви го препорачуваме специјалитетот познат како „татан“, карактеристичен француски колач со јаболка.   Интересна е историјата на овој колач. Колачот бил измислен во 1889 година, во хотелот „La motte-Beuvron“ во Франција, ...

Повеќе »

Есенски десерт: Шарлота од дуњи

Разубавете ја викенд-трепзата со овој вкусен сладок специјалитет од дуњи. За да ја подготвите Шарлота од дуњи, потребно е: 2 поголеми дуњи (околу 1 килограм), 70 грама путер, 70 грама шеќер, 100 грама чоколада за готвење, 4 јајца, 200 мл. ...

Повеќе »

Флерт со непцата: Турнедо рокфор во четири чекори

Ќе го најдете на менито во лусузните ресторани низ светот, но сега можете да го подготвите и сами, препуштајќи се на флертувањето со единствениот вкус. За да го подготвите специјалитетот Турнедо рокфор потребно е: 125 грама рокфор сирење 60 гр ...

Повеќе »

Гастрономија со стил:125 години со пицата Маргерита -Подгответе ја според оригиналниот рецепт

Рафаеле Еспосито се смета за таткото на популарната и наједноставната пица наречена Мергерита. Според сочуваните документи, прочуената пица Маргерита  за првпат е создадена во 1899 година од готвачот Рафаеле Еспосито, сопственик на пицерија во Неапол кој бил повикан да направи ...

Повеќе »