Шик кујна

Пилешки срца во пикантен сос

За пријатен и лесен викенд ручек, дегустирајте го специјалитетот Пилешки срца во пикантен сос. Брзо се подготвува, превкусен е, а ќе ве чини помалку од 250 денари. Потребни намирници – 250 грама свежи или замрзнати пилешки срца, 1 главица кромид, ...

Повеќе »

Шик специјалитет: Австриска торта од сирење

Пробајте го специјалитетот од австриската традиционална кујна. За да го подготвите овој вкусен десерт од состојки потребни се – 2 јајца, 150 грама шеќер, 90 грама путер, 300 грама меко сирење, 60 грама мелени бадеми, 2 лажици гриз, 1 лимон, ...

Повеќе »

Здрав десерт за слабеење само од 4 состојки

За да го подготвите овој брз десерт кој наместо внес на екстра калории ќе помогне за забрзување на метаболизмот, потребни се само четири состојки – грејпфрут, мед, бадеми и цимет. Се што ви е потребно е 1 грејпфрут, 2 лажички ...

Повеќе »

Најдоброто од азиската кујна: Пролетни ролатчиња

Пролетните ролатчиња (Спринг ролс) се едни од најбараните специјалитети на азиската кујна, одлични се за мезе и како предјадење. Иако често пролетните ролатчиња ги поврзуваат со кинеската кујна, овие вкусни парченца се карактеристични во поголем број земји во Азија, од ...

Повеќе »

Може да јадете колку сакате од овие тестенини: Шпагети од тиквички

Сакате тестенини, но сепак се контролирате во јадењето бидејќи тие се полни со јаглехидрати. Еве трик кој ќе ви се допадне. Шпагетите од тиквички се нискокалорични и здрави, а од нив може да јадете колку сакате без да се грижите ...

Повеќе »

Лесен викенд рецепт: Палачинки со овошје

Сте пробале палачинки со мармалад, џем, ореви, крем, нутела…Но што велите за овошни палачинки. Потребни намирници – 200 мл млеко, 3 лажици шеќер, 50 грама чоколада, 1 ванилин шеќер, 100 милилитри коњак, 4 палачинки, зашеќерено овошје, малку свежо сезонско овошје. ...

Повеќе »

Направете совршено гвакамоле

Гвакамоле е додаток на јадење, мезе или салата, кое поради специфичниот вкус е популарно насекаде низ светот, а е карактеристично за мексиканската кујна. Основата на вкусното гвакамоле е авокадото. Се верува дека неговото потекло датира уште од времето на Ацтеките ...

Повеќе »

Италијански шмек: Карпачо на венецијански начин

Најкусо кажано карпачо е јадење од сирово месо или риба. За да се приготви, може да се користи телешко или говедско месо, лосос, октопод или туна. Парчињата месо, односно риба треба да се тенко сечкани, како листови. Карпачо е интернационално ...

Повеќе »

Велигденска трпеза: Празничен куглоф

Збогатете ја велигденската трпеза со празничен куглоф.   По рецептот за подготовка на традиционален велигденски венец од суво грозје, ви го препорачуваме овој вкусен празничен куглоф. Од намирници потребни се: 375 грама брашно, 1 свеж квасец, 2 јаболки, 100 грама ...

Повеќе »

Традиција: Велигденски венец со суво грозје

За свечена атмосфера на велигденската трпеза подгответе го велигденскиот венец со суво грозје.   Велигденските празници се пред нас, тие не зближуваат, не собираат на заедничка трпеза, а атмосферата е посвечена кога трпезата е убава и за очите, подеднакво исто ...

Повеќе »