Шик кујна

Велигденска декорација на масата: Од скршените јајца – слатка уметност која се јаде

Со малку фантазија од јајцата кои се скршиле во текот на варењето може да направите интересни пиленца, глувчиња или зајчиња кои ќе ја красат вашата велигденска трпеза. Утешно и суперкреативно, нели? Вклучете ги и децата во оваа велигденска креативна игра ...

Повеќе »

Здрав протеински десерт: Чоколаден чиа пудинг

Пудингот е десерт на кој никој не останува рамнодушен. Ако уште имате и рецепт за здрав пудинг без дополнителни шеќери и конзерванси, тогаш задоволството е уште поголемо. Дегустирајте го вкусниот чоколаден чиа пудинг кој брзо и едноставно се подготвува. Состојки ...

Повеќе »

Три здрави нискокалорични сосови кои вреди да се дегустираат

Една од грешките кои ги правиме кога внимаваме на исхраната, а сепак немаме никакви резултати во процесот на слабеење, е употребата на различни сосови со кои ја разубавуваме избраната храна и салатите. Речиси сите сосови кои ги гледаме на полиците ...

Повеќе »

Пролетна магија: Полнети артишоки во бело вино

Артишокот е еден од симболите на француската и италијанската кујна, а познат е и по своите афродизијачки својства. Медицински е докажано дека артишокот има силно антиоксидансно дејство, а особено е корисен за прочистување на црниот дроб. Второ, артишокот се препорачува ...

Повеќе »

Пролетен детокс: Дневно мени од коприва

Листовите коприва се најдобри состојки за процесот на детоксикација, ја прочистуваат крвта, ја подобруваат работата на црниот дроб, ја намалуваат маснотијата во крвта, ја подобруваат пробавата и помагаат во ослободување од салото. Затоа, пробајте да организирате дневно мени во кое ...

Повеќе »

Фатуш, оригинаен рецепт за потоплите денови

Погответе го на оригинален начин ова лесно јадење карактеристично за Блискиот Исток, кое како салата станува се популарна во светот. За подготовка на овој рецепт потребни ви се максимум 15 минути, а целата порција која се подготвува за две до ...

Повеќе »

Диетална алва од јаболка

Може да се направи од јаболка, ананас или некое друго овошје по желба, односно со секое овошје со кое се прават џемови. Едноставниот метод на варење на овошје со шеќер се употребува во Индија од најстарите времиња. Алвата може да ...

Повеќе »

Брз ручек: Вегетаријански залак од печено авокадо со јајце

Јадењето се подготвува едноставно, потребни ви се 25 минути, а оброкот содржи 350 калории. За да го подготвите овој специјалитет потребни ви се 4 авокада, 8 јајца, сол, црн пипер, маслиново масло, млад кромид. ПОДГОТОВКА: Во овој брз ручек ќе ...

Повеќе »

Ролован омлет на италијански начин

Овој лесен вкусен рецепт ќе ве спаси од главоболката што да готвите за денес. Сте пробале ли да подготвите „кајгана“ на необичен начин. Италијанците се познати во светот со најразличните декорации и експерименти со кујната, а ролованиот омлет е брз ...

Повеќе »

Француски специјалитет со неодолив вкус: Пилешко Маренго

Пилешко Маренго е француски специјалитет кој се состои од пилешко месо приготвено во масло со лук и домати, гарнирано со пржени јајца и ракчиња. Специјалитетот е многу сличен на пилешко а-ла Провенчале, но со додаток на јајца и ракчиња, кои ...

Повеќе »