Шик кујна

Шик велигденска трпеза: Колач од јаболки и брокула

Специјалитет кој освојува „од прва“. Иако ние не би го нарекле колач, туку совршенство од пита.   Богат со намирници, овој здрав колач од јаболки и брокула сепак не содржи висока калорична вредност, а добредојден е на секоја елегантна, свечена ...

Read More »

Пролетна вечера: коктел од шпаргли

Романтичен рецепт за двајца. Шпарглата има мала хранлива вредност (во 100 грама шпаргли има околу 20 калории). Но содржи калциум, фосфор, железо, калиум, магнезиум и витамини, а богата е со фолна киселина и со аспарагин. Ги прочистува бубрезите, го зајакнува ...

Read More »

Креативна, успешна и вешта е нашата етно жена

Креативните жени од Македонија Ве покануваат на 24 ОКТОМВРИ ВО 19 часот да уживате во атмосверата и вкусните специјалитети кои ќе ги подготват нашите вешти и креативни дами, да уживате во традиционалните македонски јадења во топлината на ресторанот Бисера во ...

Read More »