Деца&Тин

Деца&Тин

Луксузната колекција Birds of Paradise достапна во продажба и кај нас!

Производителот Cybex и понатаму продолжува да не воодушевува, сега со новата колекција насловена Birds of Paradise (Птици од Рајот) која пристигна и во Скопје! По успехот со ексклузивната соработка со познатите модни дизајнери Џереми Скот и Лала Берлин, CYBEX повторно ни ...

Повеќе »

Пред-новогодишни попусти во „Крш“: Baby Born куклите со попуст од 50 отсто!

Претновогодишната попустна треска започна во продавниците „Крш“. Сега, во овие продавници атмосферата е празнична и волшебна, а намалувањата се значителни, особено на најпосакуваните мултифункционални Baby Born  кукли од марката Zaph Creations. Ги знаете овие кукли, нели? Единствени кои имаат девет функции, ...

Повеќе »

6 празнични модни комбинации за момченца и девојченца во Carter’s

Урааа! Доаѓа Нова година, а за децата тие празници се вистински извор на радост и задоволства. Време е да ги дотераме за најзабавните денови од годината. Ви предлагаме 6 празнични модни комбинации, а вие одберете си го вашиот фаворит. Избор ...

Повеќе »

Весели новогодишни модни парчиња пристигнаа во Carter’s

Со оглед на тоа што Carter’s е секогаш во чекор со модата на сезоната, не сме изненадени што токму тука – во нашата омилена продавница за детстка облека – ги наоѓаме празничните модни парчиња со новогодишни и божиќни мотиви. Исто како ...

Повеќе »

Black Friday во „Крш“: Ајде на паметен шопинг со најмилите!

Искористете ги големите попусти на светскиот ден на шопингот – „црниот петок“ и почестете ги најмилите со тоа што ним им е најпосакувано – нова играчка. Се разбира, во продавниците „Крш“ ќе најдете и дузина работи кои вам ми се ...

Повеќе »

Black Friday со Original Marines: Тука ќе ги најдете најубавите детски јакни во градот, сега со голем попуст!

И италијанската модна марка Original Marines се придружува на прославувањето на големиот шопинг ден познат како  Црн петок (Black friday) кога потрошувачите имаат привилегија да купуваат по примамливи цени. Во брендираната продавница Original Marines која се наоѓа во Скопје Сити ...

Повеќе »

Black Friday со Carter’s: Шопинг понуда која не ја одбиваме!

Викендов, од 25-ти до 27-ми ноември Black Friday ќе го дочекаме во Carter’s со фантастични попусти до 50 отсто. Попусти од 20 отсто ќе има на новата колекција за сезоната есен/зима 2016/2017, а на старата колекција есен/зима попустите ќе бидат од ...

Повеќе »

Пакомак ќе ги учи децата за важноста на рециклирањето преку театарска претстава

Дали знаевте дека доколку ги рециклирате старите учебници од едно одделение ќе можете да  изработите доволно количество на хартија за други нови учебници, или речиси 60 кг хартија кои се произведуваат од едно цело дрво?! Оваа и уште многу други ...

Повеќе »

Саемот за деца и родители во Skopje City Mall ги спои семејствата со одлична забава!

Викендов во Skopje City Mall се одржа Саем за деца и родители, исполнет со многу изненадувања и забава за сите, особено за најмладите. Од петок до недела холот на трговскиот центар беше полн со насмевки и моменти на вистинска среќа. ...

Повеќе »

Викенд попусти до 50 отсто на бебешка опрема и колички за деца во „Крш“

За време на бебе саемот кој ќе се случува од 18-ти до 20-ти ноември, во продавниците на „Крш“ ќе ве пресретнат попусти на колички за деца и бебешка опрема. Попустите ќе се движат од 10 па до 50 отсто.   ...

Повеќе »