Деца&Тин

Деца&Тин

Цела недела: 20 отсто попуст на целата пролетна колекција во Original Marines

Уште еден месец и летната сезона официјално ќе ни пристигне, но во овој период на променливо време, кога наутро излегуваме по маичка со куси ракави, а веќе на пладне не пресретнува дожд, потребна ни е гардероба за таканаречената „петта сезона“. ...

Повеќе »

Совршена комбинација за врнежливите денови: Јакна и фармерки од Carter’s

Шизичка јакничка и фармерчиња за нашите мали шмекерчиња.   Carter’s ни дава супер одговор како да ги дотераме нашите деца во потоплите, но овака врнежливи денови. Во оваа јакна отпорна на дожд, а многу пријатна за носење, во комбинација со ...

Повеќе »

Волво лансира безбедни, удобни и комфорни детски седишта

Безбедноста на сите патници во автомобилите на Volvo Cars е врвен приоритет на компанијата. Затоа, компанијата на пазарот лансира три нови детски седишта, со фокус на безбедноста, удобноста, комфорот и дизајнот. Volvo Cars е првиот производител на автомобили кој активно ...

Повеќе »

Безбедноста на децата е бесценета

Безбедноста на децата во сообраќајот е на прво место, затоа тие треба да бидат заштитении во возилата. Статистиката  покажува дека најголемиот дел од повредите во автомобил се случуваат бидејќи возрасните не користат појас, а децата не се во специјално детско ...

Повеќе »

Искористете го денот за паметен шопинг: -30 отсто во Original Marines

Денес (15.05) е последен ден за шопинг со одлични попусти во Original Marines, пред пристигнувањето на летната колекција. Попустот од 30 отсто е организиран по повод Саемот за деца и родители во Скопје сити мол, а се однесува на целата ...

Повеќе »

Приказните од македонското творештво добија нов модерен идентитет во едицијата „Бајки од Македонија“

Илустрациите на сликовниците ги изработи Катерина Николовска чие идејно решение победи на конкурсот за избор на илустратор распишан од Движењето за поддршка на креативноста – Иво Лауренчиќ „Браво сине“, на кој пристигнаа 38 решенија.  Во насока на поддршка на креативноста, ...

Повеќе »

Ѕвездата CYBEX пристигна во продавниците на „Крш“

Вчера во продавницата „Крш“ во Скопје Сити мол беше промовирана количката за бебиња CYBEX дизајнирана од Џереми Скот. CYBEX од Џереми Скот брзо го освои вниманието на светските ѕвезди, на новинарите и модните блогери, а за неа пишуваше и францускиот „Вог“. ...

Повеќе »

Пристигна летната колекција во Carter’s: Џиџани модели за најмилите

Маички во живи бои, фустанчиња во пастелни нијанси, кратки панталончиња со цветен принт, различни тексас комбинации, лесни јакнички…, летната колекција на Carter’s нуди широк избор на дизајнерска облека за најмилите. Ви претставуваме само неколку модели од новата колекција и секако, ве ...

Повеќе »

Најкомпактната летна количка во светот Pockit пристигна во продавниците „Крш“

Количката Pockit е добитник на Гинисов рекорд за најмала количка на склопување. Со два едноставни чекори се претвора во ултракомпактен пакет кој тежи само 4,3 килограми. Направена од издржливи материјали, стручно дизајнирани, што ја прави мала но силна. Количката Pockit ...

Повеќе »

Се отвори нова продавница специјализирана за бебешка опрема и играчки „КРШ Бебе“

Отсега секоја потребна опрема или играчки за бебиња може да ги најдете на едно место – во новоотворената продавница „Крш бебе“. „Крш бебе“ е специјализирана и најголема продавница за бебешка опрема и играчки, а претставува дел од „семејството“ на ланецот ...

Повеќе »