Деца&Тин

Деца&Тин

Бебешки велигденски сетови во продавниците Carter’s

  Ако е празнично, нека биде весело за сите – дури и за најмалите членови на семејството. Преслатки сетови за бебиња со принт пораки „Мојот прв Велигден“, декоративни зајчиња како меки чевличиња и лигавчиња со форма на насмејано зајченце.   Достапни ...

Повеќе »

Најубавите јакни за деца во градот: Одберете го вашиот Original Marines фаворит

Нека крене рака оној кој не се согласува со нас дека италијанските креатори се врвни во измислување на нова „топла вода“, односно во создавање на нови и уште попрефинети дизајни. Во центарот на нашиот моден интерес се секако, пролетните јакни. ...

Повеќе »

Едукација и забава на Отворен ден во Француско Интернационално училиште

Француското Интернационално училиште во Скопје утре, 20-ти април во 08.30 часот ќе ги отвори вратите за сите родители кои сакаат нивните деца да учат на француски јазик. Пролетното утро ќе го започнат со појадок составен од вкусни француски кроасани, палачинки ...

Повеќе »

Нови попусти во нашата омилена продавница за деца – Carter’s

Carter’s повторно пријатно не изненадува со нови попусти од 10, 20 и 30 отсто. Попустите важат за целата нова пролетна колекција на Carter’s и за колекцијата Little Layette. Искористете ја можноста за паметен шопинг и одберете фенси парче облека за вашите ...

Повеќе »

Original Marines: 8 слатки фустанчиња за модерни девојчиња

Да ви го заштедиме времето кое би го минале во талкање по продавниците низ градот, одбравме за вашите модерни девојченца 8 најслатки фустанчиња. На свечените пригоди, особено на родендените, најмногу се радуваат нашите деца. И секако, во тие посебни пригоди ...

Повеќе »

Практично и фенси: Прво самогреачко беби шишенце – YOOMI

Нема повеќе погодување и проверки дали млекото е со иделана температура, а и нема повеќе збрки во ноќта, доколку при рака го имате YOOMI. YOOMI е напреден систем за хранење што ви овозможува секогаш и секаде да ја стоплите храната. ...

Повеќе »

На шопинг во Carter’s со 30 отсто попуст

Пролетта е идеална сезона за обновување на гардеробата. Дотерајте ги вашите најдраги по последна мода, а при тоа останете пријателски расположени кон вашиот паричник. Ви претставуваме само дел од понудата:   Искористете ги попустите од 30 отсто во Carter’s и одберете ...

Повеќе »

Original Marines: Рок дух и морнарски стил од линијата Пирати

Pirates (Пирати) линијата од новата колекција на Original Marines е наменета за малите бунтовници за стил. Доминираат светлите тонови на сината и индиго бојата во најразлични нијанси. Лесна, безгрижна гардероба за најмладите момчиња и девојчиња, малите љубители на Original Marine. Тука ...

Повеќе »

Среќна модна пролет со моделите од Carter’s

Првите пролетни денови се вистинско време кога го средуваме и прочистуваме гардероберот и си купуваме ново парче облека за нас и за нашите најдраги. Кога се најмалите во прашање, да ви го заштедиме времето, пролетната колекција на Carter’s е извонредна. Весели ...

Повеќе »

Kолекција Original Marins: Слободна пролет со италијански шмек

Ново толкување на слободата ни носи новата колекција на Original Marins веќе достапна во нашите продавници. Ова е почеток на новиот стилизиран моден пат за пролет/ лето 2016. Спортскиот дух овојпат води дијалог со експериментирање со материјалите и со иновациите ...

Повеќе »