Деца&Тин

Деца&Тин

Креативно и забавно: Што ќе правиме во „Киндер Парк“ од 27-ми јуни до 1 јули

Што ќе правиме во жешките денови во детскиот рај наречен „Киндер Парк“. Освен што ќе уживаме во ладовинката, еве како ќе бидат анимирани креативно вашите деца. 27.06.2016 – ЖИВОТИНСКИ СВЕТ 28.06.2016 – ЗДРАВА ХРАНА 29.06.2016 – ИЗРАБОТКА НА ЦВЕТНИ АРАНЖМАНИ ...

Повеќе »

150 години со најдобрата детска модна марка Carter’s

Да ве запознаеме одблизу со приказната на популарната модна марка за деца Carter’s, најслаткиот, најнежниот и најпосакуваниот бренд за вашите малечки. Ова е приказна „исткаена“ во една фабрика во Америка, која започнала во 1865 година кога William Carter ја основал компанијата ...

Повеќе »

Каде да ги најдете во градов најквалитетните столчиња за хранење на дечиња

Производите од италијанската реномирана компанија Cam се достапни и кај нас. На наше задоволство! Столчињата за хранење на дечиња можат да се најдат во продавниците „Крш“. Изборот е голем, а боите и дизајните ги задоволуваат вкусовите и на најпребирливите родители кои го ...

Повеќе »

Голем избор на детски костими за капење во Original Marines

Пристигна новата, летна колекција во Original Marines. Тука ќе ги најдете најмодерните костими за капење за вашите деца, дизајнирани според италијански шмек и квалитет. Освен костими за капење, во продажба се и бројни модни парчиња и модни додатоци за на плажа, ...

Повеќе »

Промоција на проектот „Бајки од Македонија“ во рамки на летниот саем на книга во „Сити Мол“

Најмладите и сите љубители на волшебниот свет на бајките ќе имаат можност да уживаат во четирите приказни од едицијата „Бајки од Македонија“ денес од 18 часот во трговскиот центар Сити Мол во Скопје. Во рамките на летниот саем на книгата ...

Повеќе »

Што ќе правиме во работилниците во „Киндер Парк“ од понеделник до петок

Веќе ве запознавме со новоста за активностите (работилниците) во детскиот рај наречен Киндер Парк. Но, ако се прашувате како креативно и забавно ќе бидат анимирани вашите деца тука, еве ја програмата. 20.06.2016 – ПРИНЦОВИ И ПРИНЦЕЗИ 21.06.2016 – ПЛАСТЕЛИНИ 22.06.2016 ...

Повеќе »

Сезона на трицикли: Најубавите во градот се од марката Little Tikes

Летните денови можат да бидат супер забавни за нашите деца, особено ако количките и велосипедите ги замениме со модерни трицикли. Доколку не сте информирани кои трицикли се најквалитетни, и со најфраерски дизајн, тоа се оние од реномираниот производител Little Tikes. Трициклите ...

Повеќе »

Топ 4 наши фаворити од новата колекција на CARTER’S

Новата колекција пристигна во продавниците CARTER’S. Од големата понуда на детска облека од реномираната модна марка, одбравме 4 модни парчиња кои ги обожаваме. Карирани бермуди во впечатливи бои Маича со крагња Фустанче со точкаст принт Бели куси панталончиња Побарајте си ...

Повеќе »

Најубави роденденски прослави во градот: 5-те предности на Киндер Парк

  Зошто да го одберете „Киндер Парк“ за место за роденденската прослава на вашето дете? Од многубројните причини, ќе ви посочиме топ 5. Организацијата на родендените бара  одговорност и професионалност Родендените меѓусебе се разликуваат и секој од нив бара различна ...

Повеќе »

Топ 3 модели на детски седишта за во автомобил по суперповолна цена

Месецот на безбедно патување е пред нас. Ако сеуште не сте си обезбедиле седиште за во автомобил за вашето дете, имаме убава вест – сега може да го купите и за само 2. 286 денари. Би ја испуштиле приликата? Еве ги ...

Повеќе »