Деца&Тин

Деца&Тин

Искористете го денот за паметен шопинг: -30 отсто во Original Marines

Денес (15.05) е последен ден за шопинг со одлични попусти во Original Marines, пред пристигнувањето на летната колекција. Попустот од 30 отсто е организиран по повод Саемот за деца и родители во Скопје сити мол, а се однесува на целата ...

Повеќе »

Приказните од македонското творештво добија нов модерен идентитет во едицијата „Бајки од Македонија“

Илустрациите на сликовниците ги изработи Катерина Николовска чие идејно решение победи на конкурсот за избор на илустратор распишан од Движењето за поддршка на креативноста – Иво Лауренчиќ „Браво сине“, на кој пристигнаа 38 решенија.  Во насока на поддршка на креативноста, ...

Повеќе »

Ѕвездата CYBEX пристигна во продавниците на „Крш“

Вчера во продавницата „Крш“ во Скопје Сити мол беше промовирана количката за бебиња CYBEX дизајнирана од Џереми Скот. CYBEX од Џереми Скот брзо го освои вниманието на светските ѕвезди, на новинарите и модните блогери, а за неа пишуваше и францускиот „Вог“. ...

Повеќе »

Пристигна летната колекција во Carter’s: Џиџани модели за најмилите

Маички во живи бои, фустанчиња во пастелни нијанси, кратки панталончиња со цветен принт, различни тексас комбинации, лесни јакнички…, летната колекција на Carter’s нуди широк избор на дизајнерска облека за најмилите. Ви претставуваме само неколку модели од новата колекција и секако, ве ...

Повеќе »

Најкомпактната летна количка во светот Pockit пристигна во продавниците „Крш“

Количката Pockit е добитник на Гинисов рекорд за најмала количка на склопување. Со два едноставни чекори се претвора во ултракомпактен пакет кој тежи само 4,3 килограми. Направена од издржливи материјали, стручно дизајнирани, што ја прави мала но силна. Количката Pockit ...

Повеќе »

Се отвори нова продавница специјализирана за бебешка опрема и играчки „КРШ Бебе“

Отсега секоја потребна опрема или играчки за бебиња може да ги најдете на едно место – во новоотворената продавница „Крш бебе“. „Крш бебе“ е специјализирана и најголема продавница за бебешка опрема и играчки, а претставува дел од „семејството“ на ланецот ...

Повеќе »

Carter’s попусти: Пижами од 4 дела за бројни комбинации со супер цени!

Слатки и практични, овие пижамчиња се и посебни бидејќи се составени од 4 модни парчиња, па така за слатки сништа може да направите повеќе различни комбинации. Всушност, наместо еден пар пижами добивате два. Пижамчињата се 100 отсто памучни, а сега ...

Повеќе »

Топ 5 наши Carter’s фаворити достапни по намалени цени

Брзаме да си ги дотераме најмилите членови на семејството за велигденската атмосфера, со брендирана облека со проверен квалитет и намалени цени. И одбравме 5 фаворити од Carter’s. Маичка со цветен принт  Кратки панталончиња во морнарски стил Мини фустанче со пруги Весела ...

Повеќе »

Направете го својот Тотален Излед во Original Marines и добијте 20 отсто попуст

Original Marines се грижи за вашиот изглед од главата до стапалата. Препуштете се на играта на креирање комбинации од три модни парчиња, а за Тотален Изглед добивате попуст од 20 отсто. Еве неколку наши Total Look предлози за модерни момчиња ...

Повеќе »

Бебешки велигденски сетови во продавниците Carter’s

  Ако е празнично, нека биде весело за сите – дури и за најмалите членови на семејството. Преслатки сетови за бебиња со принт пораки „Мојот прв Велигден“, декоративни зајчиња како меки чевличиња и лигавчиња со форма на насмејано зајченце.   Достапни ...

Повеќе »