Мажи

Машка мода

Ги сакаме фраерите во вакви гаќички за капење: Golden Point машка колекција

Зошто би мислеле дека само на жената и е грижа како ќе изгледа на плажа. Зошто би мислеле дека таа треба да биде убава и посебна во секоја пригода, дека само таа треба да го „украде“ вниманието. Активирајте се дечки! ...

Read More »

Мажите со стил на нозете носат „Бата“: Колекција пролет 2015

Колекцијата на чевли Бата за потоплите денови пристигна во продавниците „Бата“ во Скопје сити мол и Рамстор. Широката понуда на модели ги задоволува сите вкусови и одговара на сите стилови. Почестете ги вашите нозе со удобни и тренди чевли од ...

Read More »

Бунтовнички дух во машката колекција за пролет/лето 2015 на REPLAY

Во машката колекција на Риплеј за сеозната пролет/лето 2015 се забележува влијанието на бунтовничкиот дух и трките со автомобили специфични за 50-тите години, претставени преку употребата на тексас и кожа, дополнети со избледен ефект на боите и сурферски изглед типичен ...

Read More »

За само две минути ќе се вљубите во уметноста на пурите

Постои добра причина зошто „како се подготвуваше…“ видеата се многу популарни. Секој сака да ѕирне зад сцената. Па дури и кога станува збор за тоа како се подготвува една кампања за врвни пури. Цели 65 години, пурите Коен Ховенс се ...

Read More »

7 златни правила за мажи во шопингот

Стилот не може да се купи во ексклузивен бутик, туку се стекнува со тек на модното образование, воспитување и искуството. Еве ги 7-те важни правила до кои, доколку се придржувате, нема да згрешите во изборот.

Read More »