Мажи

Машка мода

Евровизија 2017: Топ 3 најзгодни пејачи за кои ќе навиваме

Доколку следите Евровизија, сигурно сте запознаени со три машки имиња кои освен што пејат добро изгледаат многу добро. Како и стајлингот, изгледот на сцената придонесува за успехот на еден претставник, а овие тројца фраери „немаат гајле“ кога се во прашање ...

Read More »

Шармантна колекција од Reserved за пролет/лето 2017

Шармантна колекција со спортски дух и препознатлив италијански стил за оваа сезона ни носи Reserved. Главниот слоган на колекцијата е различност. Модните парчиња зрачат со самодоверба, а акцентот е на спортските трендови, но секако тука се и елегантните комбинации. Всушност, оваа ...

Read More »

Машки чевли: Матуранти, погледнете ги овие модели од BITSIANI

Матурските вечери се убави мигови кога се разделуваме од средното образование, и полека ги трасираме нашите професионални патишта за иднината. И затоа, на ваквите свечени мигови сакаме да се дотераме, да изгледаме убаво за матурската забава, но и да го ...

Read More »

Македонците користат лубриканти и секс играчки и се претпазливи при сексуалниот чин

  Голем број од Македонците преферираат да користат лубриканти и други сексуални помагала, покажа истражувањето спонзорирано од  Дурекс, глобално најпознатиот бренд за презервативи. Анкетата спроведена на репрезентативен примерок од 811 испитаници, уште покажа дека Македонците се претпазливи и внимателни, 70% ...

Read More »

Ранвеер Синг им покажува на фановите како да носат Durex Jeans

Ранвеер Синг ги проба Durex Jeans и ги повика фановите да ги носат по лансирањето на брендот на кондоми на 25 март 2017 година. Ранвеер Синг обожава да ги крши стереотипите, без разлика дали е со неговиот необичен смисол за ...

Read More »

Dior Homme Sport: Нов машки парфем од Диор кој вреди да се проба

Со мотото „Животот е игралиште“ Диор го лансираше новиот машки парфем Dior Homme Sport. Парфемот е наменет за активни мажи и спортски типови, а неговата филозофија ја нагласува виталноста и сензуалноста, енергијата и софистицираноста. Свежиот мирис на база на овошје и ...

Read More »

Паметна јакна од иднината од Levi’s

Levi’s во соработка со Гугл дизајнираа паметна јакна со вграден bluetooth на ракавот со чија помош се обезбедува пристап до мобилниот телефон. Паметната јакна на иднината е наречена Project Jacquard, а првенствено е направена за велосипедисти за да им го олеснат возењето, но ...

Read More »

HUGO BOSS пролет/лето 2017: Сезона на нови софистицирани трендови

Новите колекции на линиите на Hugo Boss пристигнаа. Новата сезона носи трендови кои во моделите на BOSS се реинтерпретирани на софистициран начин задржувајќи ја автентичноста на брендот, но внесувајќи и свежа енергија за нови почетоци.   Во линијата на Hugo ...

Read More »

Машка колекција на чевли од Hugo Boss за пролет со многу стил

Германската модна марка Hugo Boss продолжува да нуди елегантни и минималистички модели на чевли и комбинации кои ќе го разубават секој маж и ќе го освојат срцето на секоја жена. Новата колекција за пролет/лето 2017 донесе интересни креации во класична ...

Read More »

Момци, што да подарите за 8 март на една посебна девојка

Ако тукушто сте започнале врска, бесмислено е да се рафрлате со скапи подароци, бидејќи ќе се најдете во непријатна ситуација. Ако пак сте во долга врска или брак, тешко дека ќе го изненадите партнерот, но добро е да го познавате ...

Read More »