Мажи

Машка мода

15 чифта машки чевли од пролетната колекција на Massimo Dutti

Лесно и елегантно се чекори во пролетта со новата колекција на чевли од „Масимо Дути“. Моделите се прифатливи за различни вкусови и пригоди – од оние со англиски шмек за шик изглед на работното место до елегантните кои убаво се ...

Read More »

Geox машка колекција пролет 2017: Интензивни бои и врвни дизајни

За пролетната сезона Geox нуди богат избор на спортски чевли кои овојпат доаѓаат во интензивни бои, дизајнирани со вградена врвна технологија која им овозможува на стопалата да дишат. Во колекцијата пристуни се и покласични модели на елегантни чевли, како и ...

Read More »

Роберт Де Ниро позира за новата колекција на Ermenegildo Zegna

Италијанската луксузна модна марка Ерменеџилдо Ѕења, препознатлива по машките костуми скроени по мерка, ја објави новата рекламна кампања за сезоната пролет/лето 2017. Во кампањата позираат две големи филмски имиња – Роберт де Ниро и Мекол Ломбарди. Колекцијата е насловена Defining ...

Read More »

Пролетната колекција од Fila ни го враќа италијанскиот шарм

Каталогот во кој е претставена новата колекција на Fila е снимен на живописните улички во северна Италија, од каде што е инпирирана колекцијата. Во понудата за сезоната пролет се вратени редизајнирани популарни модели од 90-те години, особено препознатливи по колоритноста. Фокусот ...

Read More »

Денот на вљубените: 10 секси идеи за подарок за неа од Women’Secret

Има ли нешто посекси од квалитетно парче долна облека со современ дизајн, кое сега, по ваш избор може да и го подарите (на неа) за празничниот ден на вљубените. Ако ние се прашуваме, нема. За да не талкате низ градот, ...

Read More »

10 хит модели (и комбинации) на костуми за младоженци за 2017

Годинава трендовите на машки костуми за венчавка се навистина посебни. На задоволство на оние кои не ја сакаат монотонијата, во мода е синиот костум и тоа буквално во сите нијанси – од тиркизен, до светкаво небесен до темно син со ...

Read More »

Како да ги разбудите „пеперутките“ во стомакот во долга врска

Истите ритуали со партнерот секој ден ги гледате заедно вашите омилени серии со многу храна, освен што може да ве угои може да ви стане монотоно и здодевно. Не седите со скрстени раце, туку внесете возбуда и промена во вашата ...

Read More »

Поглед одблизу на машката колекција од Манго за пролет/лето 2017

Тројцата модели Кит Батлер, Адриен Сахорс и Метју Холт позираат пред фотообјективот на Монтео Монтанари за кампањата на шпанскиот бренд Манго за колекцијата пролет/лето 2017. Пријатни материјали, кошули со куси ракави со принт, сакоа со нагласен струк, кратки и долги ...

Read More »

Celio* ни ја донесе пролетта : Колекција пролет/лето 2017 (достапна во продажба!)

За оваа сезона, celio* ве води на патување. За пат околу светот, celio* предлага 6 колекции инспирирани од шест дестинации кои не смеат да се пропуштат оваа сезона: ТОКИО Овој голем, светски познат град, колевката на идните трендови и современата ...

Read More »

Прада машка колекција на чевли за пролет 2017

Преубави модели на чевли носи Прада за пролетта 2017. Фокусот е на мултиколорот, доминираат сандалите во повеќе бои, гумени и со нагласени детаљи. Машките салонки пак, претставуваат необична комбинација од елеганција и спортски стил. За кежуал варијанти тука се мокасините ...

Read More »