Мажи

Машка мода

Машката пролетна колекција од Massimo Dutti е „боли глава“

Кратки панталончиња во бела боја, морнарски риги, индиго-сини нијанси, панталони со дожина до глуждовите и кушули со „завртени“ ракави, во потоплите денови според Масимо Дути мажите ќе носат и слоевити комбинации од типот – сако врз сако, но подеднакво ќе ...

Read More »

Топ 5 машки џемпери достапни во нашите продавници

Не само за топла зима, туку овие џемпери се толку фенси што ги охрабруваме мажите да ги облечат во секоја пригода, особено во убавите денови на божиќните празници кога најблиските ни ја греат душата, а џемперот-телото. Ова се нашите 5 ...

Read More »

12 празнични подароци за него достапни во нашите продавници

Доколку изборот на вистински подарок за него ви претставува деновиве главоболка (се разбира, од желба да го одберете најдобриот), инспирирајте се од нашата листа на предлози. Елече со качула од Springfield   Капа и шалче од Bata   Качкет од ...

Read More »

Најубавиот машки џемпер со зимски мотиви совршен за празничните денови

Луди сме по модата на џемпери со зимски мотиви, а најубавиот машки џемпер го најдовме во Timberland.   Одлично се надополнува со бела кошула и потемни фармерки. Па девојки, доколку размислувате за совршен новогодишен подарок за вашиот партнер, посетете ги ...

Read More »

Топ 3 фраерски џемпери достапни во Fashion & Friends

Студените денови не може да ги замислиме без добар џемпер, а уште ако и зад него стои супер дизајн, трендовски изглед и проверена модна марка – подготвени сме да платиме и некој динар повеќе. На крајот на денот, предноста на ...

Read More »

Дознајте ги возбудливите места за секс на екс

Фантастичен сексуален живот подразбира истражување на нови места за секс. Дефинитивно, сé што е надвор од спалната е возбудливо за двајцата и ве внесува во една нова димензија на различни секс пози. Подготвени ли сте за нова авантура со партнерот?! ...

Read More »

Зима со Springfield: Машка колекција

Springfield за овој период од  годината нуди парчиња кои имаат современа интерпретација на класичните модели, а се практични и трендовски. Палтата и капутите доаѓаат во повеќе различни форми, може да се комбинираат на повеќе начини и да се прилагодат на ...

Read More »

Мовембер спа месец во Скопје Мериот хотел

  Со поимот Мовембер се среќаваме секоја година, штом наближи и во текот на месец ноември, на различни збиднувања, настани и добротворни акции. Овој поим доаѓа како кованица од деминутивот на зборот мустаќи во австралиско-англискиот речник и зборот ноември, претпоследниот ...

Read More »

Машка колекција: Како ги комбинираме модните парчиња од Timberland

Модерниот начин на живот подразбира да сме постојано во движење, редовно менување на плановите, а брзите промени без разлика на околнолстите во кои се наоѓате се знак дека мора да бидете подготвени за модерни предизвици. Тоа подрзабира да сте дотерани ...

Read More »

Топ 3 нови „убиствени“ машки парфеми за есен/зима 2016/17

Барате нов парфем? Овие три се толку добри што мажите ги прават помажествени, а жените ги привлекуваат како магнет. Топ 3.  Новиот парфем од Армани – Armani Mania Секоја сезона Армани ни носи нови парфеми, па и овој прекрасен како и ...

Read More »