Мажи

Машка мода

Еден поинаков Лубутен: унисекс колекција на чевли есен/зима 2016

Кралот на црвениот ѓон и елегантните женски чевли, лансираше машка колекција на чевли, но и женска инспирирана од машката колекција. Чевлите наменети за мажи и оние за жени од новата колекција на Лубутен за есен/зима 2016, се речиси идентични. Моделите ...

Повеќе »

BITSIANI есен/зима 2016: ретро шарм со модерна елеганција

Шармот на мажите и атмосферата од 60-тите во комбинација со модерни елементи и динамиката на денешното секојдневие е темата на која Bitsiani ја раскажува својата приказна за оваа сезона. Така, во сценариото на кампањата за есен/зима 2016 имаме современ маж ...

Повеќе »

Шармантна фотосесија: MINI Clubman и Bоggi Milano ја претставуваат уметноста на урбаниот џентелмен

Во шармантна фотосесија низ урбаниот метеж на Скопје, брендовите MINI и Boggi Milano ги дефинираат правилата и принципите на урбаниот џентелмен. Новиот MINI Clubman, со својот зрел карактер е израз на стил и самодоверба. Благодарение на британскиот дизајн и одличното ...

Повеќе »

CELIO* – Колекција за модерно секојдневие (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За есен/зима 2016, дизајнерите на Celio* посветуваат особено внимание на француското потекло на брендот. Боите на француското знаме се особено застапени во неколку носечки парчиња за сезоната – палтата со дворедно закопчување, џемперите, чино панталоните и полнетите зимски јакни. Во ...

Повеќе »

Replay машка колекција есен/зима 2016/17

За мажите колекцијата на Replay предвидува посовремен пристап кон моторџиските парчиња, со додавање на војнички и спортски елементи. Кожа, нитни, ласерски сечен тексас, карирани детаљи и доминантни принтови се комбинираат со бомбер јакни, војничко зелено и нови материјали. За студените ...

Повеќе »

Есен/зима 2016/2017: Машка колекција на Diesel (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колекцијата на Diesel за оваа сезона е навраќање кон 90-тите и култните Diesel парчиња, како „Super Power” бомбер јакната и моделот на фармерки со висок струк за мажи и жени. Какви фраерски модни парчиња ни носи Diesel оваа есен, проверете во ...

Повеќе »

Нов бренд во центарот на Скопје: Bоggi Milano, поим за италијанска елеганција

Луксузот  на Милано и шармот на италијанската машка мода се спојуваат во новиот моден бренд на пазарот – Boggi Milano, кој го збогатува широкото портфолио на Fashion Group. Сместен во центарот на градот, со подеднакво луксузниот HUGO BOSS, Boggi ќе ...

Повеќе »

Кондоми со вкус на модар патлиџан од „Дурекс“ или маркетиншки трик?

Од „Durex” објавија дека ќе започнат со производство на кондоми со вкус на модар патлиџан. Оваа вест одекна на социјалните мрежи, а кај некои предизвика и подбивливи коментари. Еден корисник се пошегува дека овој потег и дава ново значење на ...

Повеќе »

6 секси идеи за состанок што морате да ги пробате

Некои идеи за состаноци може да ве направат секси а со тоа и се задолжителни да се обидете да ги направите. Ако сте подолго време заедно со вашиот партнер или би сакале  на интересен начин да го заведете новиот, ви ...

Повеќе »

Автентичен стил и бунтовнички став во новата есен-зима ’16 колекција на HUGO BOSS

   Вљубениците во елегантната машка мода и одличниот квалитет веќе можат да се упатат во продавницата на Hugo Boss и да ги откријат најновите колекции за есен/зима 2016/17. Оваа сезона новитет во колекциите на брендот достапни кај нас, е колекцијата ...

Повеќе »