Мажи

Машка мода

Тренди модно парче за мажи со стил: Црвени „чинос“ панталони

Уживајте во крајот на летото со стил и удобност. „Чинос“ панталоните во силна црвена боја од Scotch & Soda се достапни во продажба во мултибренд продавницата „Фешн едн Френдс“ во Скопје сити мол. Се разбира дека најдобро стојат со бели фраерски ...

Повеќе »

5 работи кои мажот прво ги забележува кај жената за време на првиот секс

Заборавете на нелакираните нокти, фризурата, депилациите, солариумите…Мажите се многу поедноставни па некои работи воопшто и не ги забележуваат, покажува истражувањето спроведено од списанието Менс хелт. Истото истражување вели дека жената за првиот состанок троши и до 6 часа на подготвување. ...

Повеќе »

Нов парфем од Салваторе Ферагамо: Уомо

Италијанската марка Салваторе Ферагамо го претстави својот нов парфем Уомо. Парфемот има горна нота на бергамот и црн пипер, средна нота – цвет од портокал, а база од сандаловина и кашмир. За потребите на рекламната кампања е ангажиран англискиот глумец ...

Повеќе »

Фото вест: Кликни како ги изненади #donotdisturb туристите во Охрид

  Дурекс преку својата летна кампања #DoNotDisturb“ со голем број подароци ги изненади посетителите на охридската плажа Куба Либре. Како дел од изненадувањата од светскиот бренд беа хенгери, перничињата за во вода, како и големиот број на classic презервативи. Дурекс ...

Повеќе »

Неговото величество ременот: Како да го одберете и носите

Ременот е огледало на личноста. Се разбира и на стилот. Може да ги облечете најубавите костуми, но многу нешта за вашиот стил и личност откриваат чевлите и уште повеќе – ременот. Елегантни, шарени, несоодветно искомбинирани, лошо запетлани, кожени но во ...

Повеќе »

Колекција Hugo Boss есен 2016: Воено-инспирирана палета на бои за мажи со стил

Есенва познатата модна марка Hugo Boss ни нуди воено-инспирирана палета на бои, жолти панталони кои се комбинираат со карирани палта со совршен крој, неодоливи кожени јакни и големи чанти. Повторно, за потребите на кампањата пред објективот на фотографското дуо Инес  & ...

Повеќе »

Индиецот Рохит Канделвал е најзгодниот маж во светот за 2016

Некогаш имал проблеми со килограмите, би премногу срамежлив и не многу дружељубив, но денес ова 27-годишно момче од Индија е прогласено за најубав маж во светот. Ваквата титула тој ја заслужил на изборот за Мистер на светот 2016. Рохит Канделвал ...

Повеќе »

Улична мода: Највпечатливо облечени мажи на Модната недела во Њујорк

Не ни помислувајте дека уличната мода за време на машката Модна недела во Њујорк е помалку инспиративна од европската. Њујоршката улична мода дефинитивно има сопствена нота – се комбинираат елегантни парчиња со панк парчиња. Ни се допаѓаат маичките и сакоата ...

Повеќе »

Тимот Perfect Glide се победници на третиот Дурекс турнир во одбојка

  Тимот Perfect Glide е победник на третиот Дурекс турнир во одбојка на плажа што се одржа викендов во Бекјард лаунџ бар во Скопје. Ристо Николов и Емилија Поп Јордановска се парот што победи на турнирот и како најдобри беа ...

Повеќе »