Мажи

Машка мода

Искрено, драга моја, баш ми е гајле!

Знам  позната ви е од некаде оваа реченица – „Секој сака да биде Кери Грант. Дури и јас сакам да бидам Кери Грант“. А, ако мене ме прашувате, а се колнам, внимателно ги следам модните движења, лудилата и актуелните трендови, ...

Повеќе »

Ги сакаме мажите кои костумот што го носат го комбинираат со елегантни чевли од BATA

Сте одбрале, на пример, супер костум, за свечена пригода или пак за на работното место. Сепак, погледнуваме во чевлите и, што да видиме. Утка. За да ги одбегнете утките, „тркнете“ до BATA. Ова се нашите четири елегантни фаворити (за сега) ...

Повеќе »

Дурекс #DoNotDisturb сака да го оставите телефонот

Не е новост дека луѓето имаат секс цело време… со или без нивните смартфони. За таа цел, Premier и TMW Unlimited се здружија и ја лансираа кампањата #DoNotDisturb (не вознемирувај) за брендот Дурекс. #DoNotDisturb е социјален експеримент, кој истражува како ...

Повеќе »

9 совети за мажи за совршено лето со SPRINGFIELD

Актерите Марио Касас и Урсула Корберо се главните протагонисти во летната кампања на SPRINGFIELD. Ова се нашите 9 предлози како да уживате во секој момент со стил: Темно сина кошула и бели бермуди 2. Маица која мора да ја имате ...

Повеќе »

Многу шик: Урбани еспадрили од Долче и Габана

Еспадрилите за првпат се направени во Каталонија во 14-от век, но се претпоставува дека првиот модел на еспадрили датира уште од пред 4.000 години. Ова безвремено парче обувки доживеа низ годините бројни интерпретации, а сега Долче и Габана ни нудат ...

Повеќе »

Црвен тепих: Најубаво облечени мажи на Канскиот филмски фестивал

Веќе пишувавме за креациите на глумиците и моделите на Канскиот филмски фестивал, но не треба да ги заборавиме ни господата. И годинава, машката мода на црвениот тепих не не разочара, а можевме да видиме од строги до лежерни модни комбинации, ...

Повеќе »

Шанел „Бој“: Нов машки парфем од Шанел посветен на Бој Капел

Во јуни ни пристигнува нов машки парфем од модната и козметичка куќа Шанел, кој ја слави големата љубов на познатата модна креаторка Коко Шанел и човекот кој и овозможи да зачекори во модниот свет, Артур Бој Капел. Парфемот BOY е ...

Повеќе »

Машки мокасини од Bata за отмена лежерност

Кога се појавија во 30-те години на минатиот век, беа симбол на луксузот и елеганцијата, а и денес се одраз на шармот и добриот вкус. На многумина им се омилени поради нивната удобност. Фактот дека се комотни и практични, како ...

Повеќе »

7 трендови на вратоврски за пролет/лето 2016

Отскокнете од класичните избори и купете си враторска која го заслужува вниманието. А, оваа сезона трендовите форираат цветни модели, пастелни бои, но и неочекувани принтови од типот на очи, овошје, дрвја… Цветните вратоврски најчесто се комбинираат и со цветни кошули, ...

Повеќе »

10 најпродавани и најпосакувани машки парфеми (за сега) во 2016 година

Глобалнот Интернет шопинг центар, Амазон, ја објави листата на 10 најпосакувани машки парфеми од почетокот на годинава до месец мај, 2016. Според продажбата на овој интернет сајт, еве ја листата на најпродавани топ 10. 10. Swiss Guard од Swiss Guard  ...

Повеќе »