Мажи

Машка мода

Bitsiani: Моден водич за матуранти

Втора година по ред, модниот бренд Bitsiani подготви каталог со предлози за матурскиот изглед на момците. Во таканаречениот стилски водич за матуранти може да се најдат десет предлог комбинации соодветни за матурската вечер, но и за летните денови и вечери ...

Повеќе »

5 машки парфеми со префинета нота

Парфемот ни го открива карактерот, секако доколку сами го одбереме меѓу низата миризливи шишенца наредени на полиците во парфимериите. Да ви ја олесниме работата во потрагата на нов парфем, дегустирајте ги овие топ 5 од нашата листа зашто секој од ...

Повеќе »

Wrangler® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на машката колекција пролет/лето 2016

Движете се со стил со спортската колекција на Wrangler „Active Ready“ за пролет-лето 2016.  Враќајќи ја во живот филозофијата на Wrangler – „роден подготвен“ , колекцијата за пролет-лето 2016 е дизајнирана за да им овозможи слобода и флексибилност на оние ...

Повеќе »

Lee® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на машката колекција за пролет/лето 2016

Lee® презентира весела, модерна машка колекција за пролет-лето 2016 со избледени материјали, дезени и весели принтови. Легендарните Lee парчиња се обновени со нови бои – од палмино-зелена и небесно сина до црвена како зајдисонце, аплицирани на суптилно структурирани материјали, создадени ...

Повеќе »

SVbeardcare за „брадоњи“ со стил

Повеќе нема изговори од страна на „брадоњите“ и „мустаклиите“ дека нека начин да се средува големата брада или мустаќи. Со SVbeardcare заборавете на бричот и само со неколку минути изгледајте неодоливо, а дополнително заштедувате на време бидејќи мажите кои се бричат, ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата машка колекција Replay достапна во Fashion&Friends

Во машката колекција на Replay, оваа сезона дизајнерите на Replay експериментираат со јакните и нивниот дизајн – маскирни принтови, кожа и нитни како додатоци на реверите. Одлична комбинација со бели маици и искинати фармерки. Колекцијата е збогатена и со цветни ...

Повеќе »

За самоуверени мажи со динамичен животен стил: Kigili

Модерен и авантуристички, наменет за самоуверени мажи со динамичен животен стил, брендот „Kigili“ за прв пат се претстави пред македонската публика со уникатна, тренди колекција за сезоната есен – зима 2015/2016. Колекцијата е сублимат од четири различни теми: „Душата на ...

Повеќе »

Секојдневие со Springfield: Нова машка колекција пристигна во продавниците

Секојдневието се осврнува кон модата. Сите клучни модни парчиња за секојдневен изглед сега се тренди. Колекцијата содржи богата лежерна колорна палета и облеки кои се лесни и удобни за носење. Стилот е фокусиран на модерно пристапување кон неформалниот-лежерен изглед со ...

Повеќе »

REPLAY машка колекција есен/зима 2015-16

Што им нуди Replay на мажите за наредната сезона есен/зима? Класичните Replay машки кошули од оксфорд ткаенини и ситна плетка  добиваат нов изглед со макси графички принтови со интересни дизајни.  Подеднакво свежи се и дворедните волнени капути на запетлување кои ќе направат ...

Повеќе »

Ги сакаме „Springfield“ мажите: Пристигна летната колекција

Игра, живописност, потрага по дивината, црно и бело…, ова се клучните зборови со кои накусо може да ја опишеме машката колекција Springfield која пристигна во продавниците. Игра: Овој дел од колекцијата се одликува со спортски елементи со бои и детали од ...

Повеќе »