Шопинг

Mid Season Sale во Original Marines – Подновете ги вашите најдраги по најповолни цени

Во брендираните продавници Original Marines стартуваше Mid Season намалувањето – со купување на 3 парчиња добивате 30 отсто попуст, па вистинско време е за паметен шопинг. Набавете ги трендовските модни парчиња и обувки за дечиња од врвната италијанска модна марка. И ...

Повеќе »

Кристијан Лубутен лансира колекција на чевли за бебиња

Популарниот дизајнер на чевли Кристијан Лубутен ја најави првата колекција на чевли дизајнирани за бебиња која ќе биде пуштена во продажба во ноември. Линијата е наречена Лубибејби и содржи четири модели -црвени, сини, розови и златни чевличиња за најмалите. Цената ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Парка од Springfield

Погледнете ја оваа фраерска парка од Springfield совршена за есенските денови. Одлично се носи со џинс и со сите кежуал модни варијанти. Комбинирајте ја со црвени фармерки или црвени кожени панталони за ултимативен изглед. Од задната страна на парката со качулка ...

Повеќе »

Преслатки лигавчиња со пораки – достапни во продажба во Carter`s

За пријатни и забавни оброци на вашите дечиња совршени се лигавчињата од Carter`s, секое со порака, слоган или интересен принт. Лигавчињата се однадвор памучни, а внатрешно имаат заштита која не пропушта течности. Така бебешката кожа секогаш ќе биде сува. Во продолжение, ...

Повеќе »

Timberland – Sensorflex модели „3 во 1“ – машка колекција

Оваа сезона прилагодливоста добива двојна функција Timberland со задоволство Ви ги претставува новите Sensorflex модели за есен/зима ’17. Повеќе флексибилност, лежерност и кул изглед во еден пар обувки. Легендарниот дух на брендот кој се поврзува со авантуристички патувања, сега го ...

Повеќе »

Весели под дождот: Чадори со омилените ликови од цртаните филмови

Секако, дизајнирани се и наменети за дечиња, но и ние со задоволство би ги носеле во дождливите денови! Дождовите не мора да бидат толку здодевни, доколку под смраченото небо дечињата излезат со весел чифт гумени чизмички и чадорче кое расположува. ...

Повеќе »

Совршена есенска модна комбинација од Original Marines

Обравме за вас прекрасна модна комбинација за девојченца од есенската колекција на Original Marines. Модните парчиња се со апликации со пеперутки и внесуваат свежина, а материјалите се многу пријатни за носење, па може да бидете сигурни дека вашето девојченце ќе ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Мокасини од BATA

Дефинитивно, најфраерските мокасини ги најдовме во Bata. Два модела на мокасини од кожа кои ќе ја разубават секоја модна комбинација – едните со трендовски карнерчиња, а другите со фенси панделка. А толку се удобни што со нив може да бидеме ...

Повеќе »

Моден предлог: Есенската колекција на Carter`s изобилува со преубави модни парчиња

Есенската колекција пристигна во нашите омилени продавници за деца Carter`s. Овојпат се одлучуваме да ви претставиме модна комбинација за девојченца на возраст од 0 до 24 месеци, дизајнирана за свечени пригоди. Бело фустанче со дискретни точки и карнерче околу струкот. Комбинирајте ...

Повеќе »

ФОТО ВЕСТ: Националната кампања „Јас внимавам“ со донации во Куманово

Како дел од активностите на кампањата „Јас внимавам“, денеска во основните училишта „Кочо Рацин“ и „Толи Зордумис“ од Куманово, беа поставени едукативни сообраќајни полигони. Оваа донација во согласност со кампањата има за цел да им овозможи сообраќајна едукација на најмладите ...

Повеќе »