Шопинг

Тренд на неделата: Практични ранчиња на преклопување од Parfois

Го сакаме Parfois  затоа што има супер производи со модерен дизајн, проверен квалитет по супер цени! А неделава се одлучуваме за ранчињата кои се преклопуваат и со тоа имаат предност да ги носиме секаде со нас. Дизајнот е фенси, а боите ...

Повеќе »

Geox машка колекција пролет 2017: Интензивни бои и врвни дизајни

За пролетната сезона Geox нуди богат избор на спортски чевли кои овојпат доаѓаат во интензивни бои, дизајнирани со вградена врвна технологија која им овозможува на стопалата да дишат. Во колекцијата пристуни се и покласични модели на елегантни чевли, како и ...

Повеќе »

Започна конкурост на Ладна за најубаво ликовно дело

Ладна и оваа година ќе ги испрати дечињата со најдобри цртежи во Дизниленд-Париз Веќе трета година по ред „Ладна“ го започнува својот детски ликовен конкурс за избор на најдобрите цртежи кои ќе  бидат наградени со незаборавно патување во парискиот Дизниленд. ...

Повеќе »

Роберт Де Ниро позира за новата колекција на Ermenegildo Zegna

Италијанската луксузна модна марка Ерменеџилдо Ѕења, препознатлива по машките костуми скроени по мерка, ја објави новата рекламна кампања за сезоната пролет/лето 2017. Во кампањата позираат две големи филмски имиња – Роберт де Ниро и Мекол Ломбарди. Колекцијата е насловена Defining ...

Повеќе »

Преслатки детски едноделни пижамчиња најдовме во Carter`s!

Дел од новата колекција на Carter`s се и пижамчињата за дечиња, со различни дезени и конфекциски броеви за возраст од 12 месеци до 4 години. Преслатките пижамчиња се едноделни и со гумирани стапала кои помагаат да се спречи лизгањето. Погледнете само ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Oxford чевли од Timberland

Во деновите со променлива температура, како овие, идеален избор се чевлите Oxford. Најубавиот модел го најдовме во Timberland.  Овие преслатки чевли, кои ги носиме и на работното место, но и со џинс, имаат SensorFlex™ технологија која овозможува флексибилност и удобност. Достапни се во ...

Повеќе »

Во Carter`s пристигна новата колекција: Живи бои и слатки апликации за весела пролет!

Пролетната колекција на Carter`s е повесела од билокога претходно. Разиграните модни комбинации и сетови, кежуал прчиња со слатки апликации и боди во живи нијанси се вистинско задоволство за очите. Материјалите се многу пријатни за носење, а дизајните се суперпрактични за ...

Повеќе »

Пролетната колекција од Fila ни го враќа италијанскиот шарм

Каталогот во кој е претставена новата колекција на Fila е снимен на живописните улички во северна Италија, од каде што е инпирирана колекцијата. Во понудата за сезоната пролет се вратени редизајнирани популарни модели од 90-те години, особено препознатливи по колоритноста. Фокусот ...

Повеќе »

Одберете ги најфраерските патики во Original Marines, сега се со голем попуст!

Во очекување на новата, пролетна колекција, во Original Marines продолжуваат попустите. Посветете посебно внимание на патиките за деца кои на веќе намалената цена имаат и дополнителн попуст од 20 отсто!   Меѓу преслатките, модерни модели, во продажба се и машки и ...

Повеќе »

Новата лего серија The Batman Movie достапна во продажба во „Крш“

На 10-ти февруари во САД се случи светската премиера на 3D анимираниот блокбастер The Lego Batman Movie, во режија на Крис Мек Кеј. На наше големо задоволство, THE LEGO® BATMAN MOVIE сетовите со ликовите, возилата и локациите од филмот,  се веќе ...

Повеќе »