Шопинг

Little Character Sets – Нова колекција од Carter`s достапна во продажба

Новата колекција од Carter`s наменета за најмалите е достапна е во продажба во брендираните продавници Carter`s. Преслатката Little Character Sets содржи различни модерни сетови кои се пријатни за носење и лесни за облекување. Ѕирнете во нашиот излог и секако, се гледаме во Carter`s.     ...

Повеќе »

LITTLE MISS GALAXY 2017: 6 титули за малите мисици од Модно студио Црнокрак

Во Театарот во Банско, Бугарија, се одржа финалето на изборот за Little Miss Galaxy 2017. Македонија ја претставуваа три прекрасни девојчиња и сите победија во своите возрасни категории. 8-годишната Михаела Филиповска од Гостивар ја освои титулата Little Miss Galaxy, 10-годишната Ангела Зафирова ...

Повеќе »

Dior Homme Sport: Нов машки парфем од Диор кој вреди да се проба

Со мотото „Животот е игралиште“ Диор го лансираше новиот машки парфем Dior Homme Sport. Парфемот е наменет за активни мажи и спортски типови, а неговата филозофија ја нагласува виталноста и сензуалноста, енергијата и софистицираноста. Свежиот мирис на база на овошје и ...

Повеќе »

Оригинални сетови „Убавицата и ѕверот“ од Hasbro и од Lego во продавниците на Крш

Додека на филмското платно вистински хит е адаптацијата на познатата дизниева бајка за монструозниот принц и младата девојка кои што се вљубуваат, „Убавицата и ѕверот“, во продавниците на нашите омилени продавници за играчки „Крш“ веќе пристигнаа преубави сетови со ликовите ...

Повеќе »

Паметна јакна од иднината од Levi’s

Levi’s во соработка со Гугл дизајнираа паметна јакна со вграден bluetooth на ракавот со чија помош се обезбедува пристап до мобилниот телефон. Паметната јакна на иднината е наречена Project Jacquard, а првенствено е направена за велосипедисти за да им го олеснат возењето, но ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Levis ултра-скини џинс од новата колекција на Fashion&Friends

Од новата колекција на Fashion&Friends едно посебно модно парче ни привлече внимание – ултра скини фармерки од марката Levis . Дизајниран од врвен тексас, овој модел го разубавува телото и ја нагласува нашата женственост. Совршено се надополнуваат со карирана кошула и трендовски ...

Повеќе »

Богат избор на патики и гардероба во новата колекција на Original Marines

Во брендираната продавница Original Marines во Скопје Сити мол пристигна новата пролетна колекција која ни носи голем избор на патики за девојчиња и момчиња, како и убава гардероба. Морнарските маички и дуксерки за момчињата се трендовски хит, но тука се и ...

Повеќе »

Преслатки боди-сетови во новата колекција на Carter`s

Дизајнирани од квалитетни материјали, со прекрасен дизајн, боди сетовите се достапни во продажба во  Carter`s.   Во широката понуда ќе најдете преслатки модели и за момченца и за девојчиња. Лесно се облекуваат и слекуваат, комотни се за играње и спиење, ...

Повеќе »

HUGO BOSS пролет/лето 2017: Сезона на нови софистицирани трендови

Новите колекции на линиите на Hugo Boss пристигнаа. Новата сезона носи трендови кои во моделите на BOSS се реинтерпретирани на софистициран начин задржувајќи ја автентичноста на брендот, но внесувајќи и свежа енергија за нови почетоци.   Во линијата на Hugo ...

Повеќе »

Машка колекција на чевли од Hugo Boss за пролет со многу стил

Германската модна марка Hugo Boss продолжува да нуди елегантни и минималистички модели на чевли и комбинации кои ќе го разубават секој маж и ќе го освојат срцето на секоја жена. Новата колекција за пролет/лето 2017 донесе интересни креации во класична ...

Повеќе »