Шопинг

Се отвори „Маша и Медо“ – продавница за деца!

  На голема радост на сите родители и нивните деца неодамна во населбата Аеродром се отвори продавницата за деца Маша и Медо. Место каде отсега можат да се купат производи од реномираните производители на детски колички и седишта RECARO, COSATTO и ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Ниски чизми од BATA

Кога мислиме на трендовски обувки, веднаш помислуваме на  BATA. За „маст хев“ на неделата (а, и на сезонава), дефинитивно се одлучуваме за ниските кожени чизми од Bata кои се достапни во две бои. Пробајте да ги облечете во комбинација со темни фармерки ...

Повеќе »

Топ 5 најслатки изгледи од зимската колекција на Carter`s

Во продавниците на Carter`s пристигна зимската колекција. Меѓу бројните преубави модни парчиња, одбравме 5 изгледи кои топло ви ги препорачуваме. Најпосле, кој може да одолее на овие преслатки модни комбинации во кои нашите најмили ќе изгледаат модерно во студените денови, ...

Повеќе »

Машка колекција: Како ги комбинираме модните парчиња од Timberland

Модерниот начин на живот подразбира да сме постојано во движење, редовно менување на плановите, а брзите промени без разлика на околнолстите во кои се наоѓате се знак дека мора да бидете подготвени за модерни предизвици. Тоа подрзабира да сте дотерани ...

Повеќе »

Едицијата „Бајки од Македонија“ преведена на англиски јазик ќе го освојува светскиот пазар

  Со преводот на англиски јазик, едицијата „Бајки од Македонија“ овозможува промоција на македонското народно творештво пред светската публика и се вбројува во ретките преведени содржини од ваков вид на англиски јазик По големиот успех на домашниот пазар, едицијата „Бајки ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Блузон со вештачко крзно од Replay

За префинет „кежуал“ стил, се одлучуваме за овој блузон од Replay, со вештачко крзно во „електрична“ сина боја. Го комбинираме со темен џинс или хеланки и кратки чизмички. Толку е фенси што не можеме да му одолееме оваа есен/зима. Достапен ...

Повеќе »

Уникатен дизајн и блескаво модно парче – Cybex „Butterfly“ достапна и кај нас!

Како да се надмине сивата монотонија на урбаните градови? Едноставо! Раширете ги крилјата. Cybex ја лансираше колекцијата „Butterfly“ (Пеперутка) за уште еднаш да докаже дека детските колички не треба да се сметаат само како „превозни средства“, туку како вистински објекти ...

Повеќе »

На шопинг во Carter’s: Преслатки сетови и модни парчиња за модерни дечиња

Есента и зимата се супер годишни времиња доколку сме соответно дотерани (и стоплени) за постудените денови. А најслатки модни парчиња за вашите дечиња за оваа сезона ќе најдете во Carter’s. Изборот е голем – од фраерски сетови до елечиња, џемпери и ...

Повеќе »

Зима со Original Marines: Тука ќе ги најдете најубавите детски јакни

Зимската колекција на Original Marines пристигна во брендираната продавница лоцирана во Скопје сити мол. Освен штосни џемперчиња со препознатлив италијански дизајн, новата колекција ни нуди широк избор на јакни од долги до оние со крзно, во најразлични бои – црвена, ...

Повеќе »

Хит играчката Max Tow Truck – најмоќното камионче пристигна во продавниците „Крш“

Max Tow Truck е една од најмоќните играчки лансирани на пазарот оваа сезона. Моќното камионче сега може да повлече дури 90 килограми и да ја совлада секоја пречка на патот. Благодарение на новиот турбо механизам Макс камиончето се движи побрзо ...

Повеќе »