Шопинг

150 години со најдобрата детска модна марка Carter’s

Да ве запознаеме одблизу со приказната на популарната модна марка за деца Carter’s, најслаткиот, најнежниот и најпосакуваниот бренд за вашите малечки. Ова е приказна „исткаена“ во една фабрика во Америка, која започнала во 1865 година кога William Carter ја основал компанијата ...

Read More »

Каде да ги најдете во градов најквалитетните столчиња за хранење на дечиња

Производите од италијанската реномирана компанија Cam се достапни и кај нас. На наше задоволство! Столчињата за хранење на дечиња можат да се најдат во продавниците „Крш“. Изборот е голем, а боите и дизајните ги задоволуваат вкусовите и на најпребирливите родители кои го ...

Read More »

Искрено, драга моја, баш ми е гајле!

Знам  позната ви е од некаде оваа реченица – „Секој сака да биде Кери Грант. Дури и јас сакам да бидам Кери Грант“. А, ако мене ме прашувате, а се колнам, внимателно ги следам модните движења, лудилата и актуелните трендови, ...

Read More »

Голем избор на детски костими за капење во Original Marines

Пристигна новата, летна колекција во Original Marines. Тука ќе ги најдете најмодерните костими за капење за вашите деца, дизајнирани според италијански шмек и квалитет. Освен костими за капење, во продажба се и бројни модни парчиња и модни додатоци за на плажа, ...

Read More »

Ги сакаме мажите кои костумот што го носат го комбинираат со елегантни чевли од BATA

Сте одбрале, на пример, супер костум, за свечена пригода или пак за на работното место. Сепак, погледнуваме во чевлите и, што да видиме. Утка. За да ги одбегнете утките, „тркнете“ до BATA. Ова се нашите четири елегантни фаворити (за сега) ...

Read More »

Промоција на проектот „Бајки од Македонија“ во рамки на летниот саем на книга во „Сити Мол“

Најмладите и сите љубители на волшебниот свет на бајките ќе имаат можност да уживаат во четирите приказни од едицијата „Бајки од Македонија“ денес од 18 часот во трговскиот центар Сити Мол во Скопје. Во рамките на летниот саем на книгата ...

Read More »

Што ќе правиме во работилниците во „Киндер Парк“ од понеделник до петок

Веќе ве запознавме со новоста за активностите (работилниците) во детскиот рај наречен Киндер Парк. Но, ако се прашувате како креативно и забавно ќе бидат анимирани вашите деца тука, еве ја програмата. 20.06.2016 – ПРИНЦОВИ И ПРИНЦЕЗИ 21.06.2016 – ПЛАСТЕЛИНИ 22.06.2016 ...

Read More »

Сезона на трицикли: Најубавите во градот се од марката Little Tikes

Летните денови можат да бидат супер забавни за нашите деца, особено ако количките и велосипедите ги замениме со модерни трицикли. Доколку не сте информирани кои трицикли се најквалитетни, и со најфраерски дизајн, тоа се оние од реномираниот производител Little Tikes. Трициклите ...

Read More »

Топ 4 наши фаворити од новата колекција на CARTER’S

Новата колекција пристигна во продавниците CARTER’S. Од големата понуда на детска облека од реномираната модна марка, одбравме 4 модни парчиња кои ги обожаваме. Карирани бермуди во впечатливи бои Маича со крагња Фустанче со точкаст принт Бели куси панталончиња Побарајте си ...

Read More »

Најубави роденденски прослави во градот: 5-те предности на Киндер Парк

  Зошто да го одберете „Киндер Парк“ за место за роденденската прослава на вашето дете? Од многубројните причини, ќе ви посочиме топ 5. Организацијата на родендените бара  одговорност и професионалност Родендените меѓусебе се разликуваат и секој од нив бара различна ...

Read More »