Шопинг

Ѕвездата CYBEX пристигна во продавниците на „Крш“

Вчера во продавницата „Крш“ во Скопје Сити мол беше промовирана количката за бебиња CYBEX дизајнирана од Џереми Скот. CYBEX од Џереми Скот брзо го освои вниманието на светските ѕвезди, на новинарите и модните блогери, а за неа пишуваше и францускиот „Вог“. ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Кожени сандали од Geox

Достапни во неколку бои, овие елегантни кожени сандали од Geox се вистинско задоволство и за очите и за стапалата.  Ги носиме за секоја пригода и со секоја модна комбинација зашто и моделот и боите одговараат со се. Побарајте ги во ...

Повеќе »

Пристигна летната колекција во Carter’s: Џиџани модели за најмилите

Маички во живи бои, фустанчиња во пастелни нијанси, кратки панталончиња со цветен принт, различни тексас комбинации, лесни јакнички…, летната колекција на Carter’s нуди широк избор на дизајнерска облека за најмилите. Ви претставуваме само неколку модели од новата колекција и секако, ве ...

Повеќе »

Најкомпактната летна количка во светот Pockit пристигна во продавниците „Крш“

Количката Pockit е добитник на Гинисов рекорд за најмала количка на склопување. Со два едноставни чекори се претвора во ултракомпактен пакет кој тежи само 4,3 килограми. Направена од издржливи материјали, стручно дизајнирани, што ја прави мала но силна. Количката Pockit ...

Повеќе »

Се отвори нова продавница специјализирана за бебешка опрема и играчки „КРШ Бебе“

Отсега секоја потребна опрема или играчки за бебиња може да ги најдете на едно место – во новоотворената продавница „Крш бебе“. „Крш бебе“ е специјализирана и најголема продавница за бебешка опрема и играчки, а претставува дел од „семејството“ на ланецот ...

Повеќе »

7 трендови на вратоврски за пролет/лето 2016

Отскокнете од класичните избори и купете си враторска која го заслужува вниманието. А, оваа сезона трендовите форираат цветни модели, пастелни бои, но и неочекувани принтови од типот на очи, овошје, дрвја… Цветните вратоврски најчесто се комбинираат и со цветни кошули, ...

Повеќе »

Carter’s попусти: Пижами од 4 дела за бројни комбинации со супер цени!

Слатки и практични, овие пижамчиња се и посебни бидејќи се составени од 4 модни парчиња, па така за слатки сништа може да направите повеќе различни комбинации. Всушност, наместо еден пар пижами добивате два. Пижамчињата се 100 отсто памучни, а сега ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Palazzo панталони од Springfield

Заменете ги долгите сукњи и фустани со модерни palazzo панталони од Springfield . Елегантни се, удобни, одговараат буквално на сите пригоди, а можат да се комбинираат со сите други парчиња облека.  Овој модел на панталони, со проширување кое започнува веднаш под ...

Повеќе »

10 најпродавани и најпосакувани машки парфеми (за сега) во 2016 година

Глобалнот Интернет шопинг центар, Амазон, ја објави листата на 10 најпосакувани машки парфеми од почетокот на годинава до месец мај, 2016. Според продажбата на овој интернет сајт, еве ја листата на најпродавани топ 10. 10. Swiss Guard од Swiss Guard  ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чанти од Parofis

Наши фаворити на неделава се четири чанти од колекцијата Tribeca на Parofis.  Чанта 1.  Ресите се хит на сезоната пролет/лето. А оваа чанта не само што го следи трендот, туку и е соодветен моден одговор на сите вкусови и стилови. Чанта 2. ...

Повеќе »