Шопинг

Тренд на неделата: Фустан со цветен принт од MANGO

Ги сакаме фустаните. Ги сакаме цветовите. Го сакаме MANGO. Макси фустан со флорален принт од Манго кој може да го носиме подеднакво со чевли со високи потпетици како и со бели кожени патики, и подеднакво да се чувствуваме женствени. Со романтична ...

Повеќе »

Original Marines: Рок дух и морнарски стил од линијата Пирати

Pirates (Пирати) линијата од новата колекција на Original Marines е наменета за малите бунтовници за стил. Доминираат светлите тонови на сината и индиго бојата во најразлични нијанси. Лесна, безгрижна гардероба за најмладите момчиња и девојчиња, малите љубители на Original Marine. Тука ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Невестинска колекција од Women’secret

Во продавницата Women’secret лоцирана во Скопје сити мол (приземје) пристигна колекцијата за невести која содржи прекрасни, нежни наметки, ноќници и долна облека. Заслужено ја прогласуваме за тренд на неделата. Патем, фрлајќи поглед на неа би додале дека не мора да ...

Повеќе »

Среќна модна пролет со моделите од Carter’s

Првите пролетни денови се вистинско време кога го средуваме и прочистуваме гардероберот и си купуваме ново парче облека за нас и за нашите најдраги. Кога се најмалите во прашање, да ви го заштедиме времето, пролетната колекција на Carter’s е извонредна. Весели ...

Повеќе »

SVbeardcare за „брадоњи“ со стил

Повеќе нема изговори од страна на „брадоњите“ и „мустаклиите“ дека нека начин да се средува големата брада или мустаќи. Со SVbeardcare заборавете на бричот и само со неколку минути изгледајте неодоливо, а дополнително заштедувате на време бидејќи мажите кои се бричат, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Модни додатоци со тропски принтови од Parfois

Топлите денови се пред нас. Можеби, не секој може да стигне оваа сезона до егзотичните предели, но секоја од нас може да ги носи со себе. Чанти и патики со принт кој ни носи егзотичност и возбуда. Супер ги комбинираме ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата машка колекција Replay достапна во Fashion&Friends

Во машката колекција на Replay, оваа сезона дизајнерите на Replay експериментираат со јакните и нивниот дизајн – маскирни принтови, кожа и нитни како додатоци на реверите. Одлична комбинација со бели маици и искинати фармерки. Колекцијата е збогатена и со цветни ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакна и чевли од Geox

Оваа недела одбравме две парчиња од Geox зашто не можевме да се одлучиме кое повеќе ни се допаѓа, а згора на тоа – двете прават заедно совршен моден тандем. Со препознатлив италијански дизајн карактеристичен за Geox, перфектен крој и употреба на водоотпорен ...

Повеќе »

Kолекција Original Marins: Слободна пролет со италијански шмек

Ново толкување на слободата ни носи новата колекција на Original Marins веќе достапна во нашите продавници. Ова е почеток на новиот стилизиран моден пат за пролет/ лето 2016. Спортскиот дух овојпат води дијалог со експериментирање со материјалите и со иновациите ...

Повеќе »

Пролетта пристигна во Carter’s

Пристигна новата пролетна колекција на Carter’s. Трендовите на облека за најмалите ја следат модната сцена на возрасните – враќањето на морнарскиот стил, живите бои и веселиот принт. И овојпат популарната модна марка ни нуди колекција која буквално развеселува. Принтови со срценца ...

Повеќе »