Шопинг

Едукација и забава на Отворен ден во Француско Интернационално училиште

Француското Интернационално училиште во Скопје утре, 20-ти април во 08.30 часот ќе ги отвори вратите за сите родители кои сакаат нивните деца да учат на француски јазик. Пролетното утро ќе го започнат со појадок составен од вкусни француски кроасани, палачинки ...

Повеќе »

Нови попусти во нашата омилена продавница за деца – Carter’s

Carter’s повторно пријатно не изненадува со нови попусти од 10, 20 и 30 отсто. Попустите важат за целата нова пролетна колекција на Carter’s и за колекцијата Little Layette. Искористете ја можноста за паметен шопинг и одберете фенси парче облека за вашите ...

Повеќе »

Original Marines: 8 слатки фустанчиња за модерни девојчиња

Да ви го заштедиме времето кое би го минале во талкање по продавниците низ градот, одбравме за вашите модерни девојченца 8 најслатки фустанчиња. На свечените пригоди, особено на родендените, најмногу се радуваат нашите деца. И секако, во тие посебни пригоди ...

Повеќе »

5 машки парфеми со префинета нота

Парфемот ни го открива карактерот, секако доколку сами го одбереме меѓу низата миризливи шишенца наредени на полиците во парфимериите. Да ви ја олесниме работата во потрагата на нов парфем, дегустирајте ги овие топ 5 од нашата листа зашто секој од ...

Повеќе »

Практично и фенси: Прво самогреачко беби шишенце – YOOMI

Нема повеќе погодување и проверки дали млекото е со иделана температура, а и нема повеќе збрки во ноќта, доколку при рака го имате YOOMI. YOOMI е напреден систем за хранење што ви овозможува секогаш и секаде да ја стоплите храната. ...

Повеќе »

На шопинг во Carter’s со 30 отсто попуст

Пролетта е идеална сезона за обновување на гардеробата. Дотерајте ги вашите најдраги по последна мода, а при тоа останете пријателски расположени кон вашиот паричник. Ви претставуваме само дел од понудата:   Искористете ги попустите од 30 отсто во Carter’s и одберете ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Кошула и здолниште од Desigual

Кој може да не ги сака? Уште штом ги погледнеме модните парчиња од Desigual не обзема радост, а кога ќе ги облечеме заразно ја шириме нашата радост наоколу.  И ако веќе мора да одбереме баш конкретни две-три парчиња, наш избор овојпат ...

Повеќе »

Wrangler® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на машката колекција пролет/лето 2016

Движете се со стил со спортската колекција на Wrangler „Active Ready“ за пролет-лето 2016.  Враќајќи ја во живот филозофијата на Wrangler – „роден подготвен“ , колекцијата за пролет-лето 2016 е дизајнирана за да им овозможи слобода и флексибилност на оние ...

Повеќе »

Lee® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на машката колекција за пролет/лето 2016

Lee® презентира весела, модерна машка колекција за пролет-лето 2016 со избледени материјали, дезени и весели принтови. Легендарните Lee парчиња се обновени со нови бои – од палмино-зелена и небесно сина до црвена како зајдисонце, аплицирани на суптилно структурирани материјали, создадени ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Фустан со цветен принт од MANGO

Ги сакаме фустаните. Ги сакаме цветовите. Го сакаме MANGO. Макси фустан со флорален принт од Манго кој може да го носиме подеднакво со чевли со високи потпетици како и со бели кожени патики, и подеднакво да се чувствуваме женствени. Со романтична ...

Повеќе »