Шопинг

Практично и фенси: Прво самогреачко беби шишенце – YOOMI

Нема повеќе погодување и проверки дали млекото е со иделана температура, а и нема повеќе збрки во ноќта, доколку при рака го имате YOOMI. YOOMI е напреден систем за хранење што ви овозможува секогаш и секаде да ја стоплите храната. ...

Повеќе »

На шопинг во Carter’s со 30 отсто попуст

Пролетта е идеална сезона за обновување на гардеробата. Дотерајте ги вашите најдраги по последна мода, а при тоа останете пријателски расположени кон вашиот паричник. Ви претставуваме само дел од понудата:   Искористете ги попустите од 30 отсто во Carter’s и одберете ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Кошула и здолниште од Desigual

Кој може да не ги сака? Уште штом ги погледнеме модните парчиња од Desigual не обзема радост, а кога ќе ги облечеме заразно ја шириме нашата радост наоколу.  И ако веќе мора да одбереме баш конкретни две-три парчиња, наш избор овојпат ...

Повеќе »

Wrangler® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на машката колекција пролет/лето 2016

Движете се со стил со спортската колекција на Wrangler „Active Ready“ за пролет-лето 2016.  Враќајќи ја во живот филозофијата на Wrangler – „роден подготвен“ , колекцијата за пролет-лето 2016 е дизајнирана за да им овозможи слобода и флексибилност на оние ...

Повеќе »

Lee® нов бренд во Fashion & Friends: Поглед одблизу на машката колекција за пролет/лето 2016

Lee® презентира весела, модерна машка колекција за пролет-лето 2016 со избледени материјали, дезени и весели принтови. Легендарните Lee парчиња се обновени со нови бои – од палмино-зелена и небесно сина до црвена како зајдисонце, аплицирани на суптилно структурирани материјали, создадени ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Фустан со цветен принт од MANGO

Ги сакаме фустаните. Ги сакаме цветовите. Го сакаме MANGO. Макси фустан со флорален принт од Манго кој може да го носиме подеднакво со чевли со високи потпетици како и со бели кожени патики, и подеднакво да се чувствуваме женствени. Со романтична ...

Повеќе »

Original Marines: Рок дух и морнарски стил од линијата Пирати

Pirates (Пирати) линијата од новата колекција на Original Marines е наменета за малите бунтовници за стил. Доминираат светлите тонови на сината и индиго бојата во најразлични нијанси. Лесна, безгрижна гардероба за најмладите момчиња и девојчиња, малите љубители на Original Marine. Тука ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Невестинска колекција од Women’secret

Во продавницата Women’secret лоцирана во Скопје сити мол (приземје) пристигна колекцијата за невести која содржи прекрасни, нежни наметки, ноќници и долна облека. Заслужено ја прогласуваме за тренд на неделата. Патем, фрлајќи поглед на неа би додале дека не мора да ...

Повеќе »

Среќна модна пролет со моделите од Carter’s

Првите пролетни денови се вистинско време кога го средуваме и прочистуваме гардероберот и си купуваме ново парче облека за нас и за нашите најдраги. Кога се најмалите во прашање, да ви го заштедиме времето, пролетната колекција на Carter’s е извонредна. Весели ...

Повеќе »

SVbeardcare за „брадоњи“ со стил

Повеќе нема изговори од страна на „брадоњите“ и „мустаклиите“ дека нека начин да се средува големата брада или мустаќи. Со SVbeardcare заборавете на бричот и само со неколку минути изгледајте неодоливо, а дополнително заштедувате на време бидејќи мажите кои се бричат, ...

Повеќе »