Шопинг

Тренд на неделата: Модни додатоци со тропски принтови од Parfois

Топлите денови се пред нас. Можеби, не секој може да стигне оваа сезона до егзотичните предели, но секоја од нас може да ги носи со себе. Чанти и патики со принт кој ни носи егзотичност и возбуда. Супер ги комбинираме ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата машка колекција Replay достапна во Fashion&Friends

Во машката колекција на Replay, оваа сезона дизајнерите на Replay експериментираат со јакните и нивниот дизајн – маскирни принтови, кожа и нитни како додатоци на реверите. Одлична комбинација со бели маици и искинати фармерки. Колекцијата е збогатена и со цветни ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакна и чевли од Geox

Оваа недела одбравме две парчиња од Geox зашто не можевме да се одлучиме кое повеќе ни се допаѓа, а згора на тоа – двете прават заедно совршен моден тандем. Со препознатлив италијански дизајн карактеристичен за Geox, перфектен крој и употреба на водоотпорен ...

Повеќе »

Kолекција Original Marins: Слободна пролет со италијански шмек

Ново толкување на слободата ни носи новата колекција на Original Marins веќе достапна во нашите продавници. Ова е почеток на новиот стилизиран моден пат за пролет/ лето 2016. Спортскиот дух овојпат води дијалог со експериментирање со материјалите и со иновациите ...

Повеќе »

Пролетта пристигна во Carter’s

Пристигна новата пролетна колекција на Carter’s. Трендовите на облека за најмалите ја следат модната сцена на возрасните – враќањето на морнарскиот стил, живите бои и веселиот принт. И овојпат популарната модна марка ни нуди колекција која буквално развеселува. Принтови со срценца ...

Повеќе »

Подарете радост на девојченцата: Маша и Мечката во продавниците Крш

Оживејте ги преку игра авантурите на симпатичното девојченце Маша и нејзниот пријател Мечката од поучниот цртан филм Masha and the Bear. Да ве потсетиме на приказната – Маша е слатко девојченце кое за свој пријател ја одбира мечката, инаку пензиониран ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Супершик мантилче од Springfield

Врнело, не врнело, ама кој си има вакво мантилче не накиснува. Го сакаме зашто е фенси, зашто е практично, затоа што не разубавува во дождливите денови без разлика што да носиме под него. Ги сакаме и дискретните детали на ова ...

Повеќе »

Најслатките презентери на Оскарите – Мињоните, во продавниците „Крш“

Синоќа ги видовме најслатките презентери на сцената на Ноќта на Оскарите, Мињоните, како ги најавуваат номинираните во категоријата најдобар анимиран краток филм. А, доколку сакате да ги видите овие ѕвезди одблизу, посетете ја најблиската продавница Крш кадешто се достапни во ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Трендовски часовник од Parfois

Важно е колку е часот, ама уште поважно е на каков часовник го „мериме“ времето. Време е за ваков трендовски часовник од Parfois. Модерен рачен часовник со кожено ремче и впечатлив детаљ – срценеце на бројката седум. Седум пати сме ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Сукња од MANGO со флорален принт

Женствени сме, во очекување на пролетта, со оваа сукња од MANGO со цветен принт што ни ја најавува највеселата сезона од годината. Ја комбинираме со бела или црна кошула или со лесен црвен џемпер со изразено деколте. За дневна и деловна ...

Повеќе »