Шопинг

Тренд на неделата: Кожени чизми со реси од Parfois

Ресите се апсоутен хит за зима 2015/2016, а трендот секако ќе остане суперпопуларен и во текот на целата следна година.  Зачекорете во Новата година со многу стил со овие црни кожени чизми со реси од Parfois. Може да ги комбинирате со ...

Read More »

Тренд на неделата: Фустан од MANGO

Празничните денови се пред нас, декември секогаш го носи духот на новогодишните забави и коктели, дружења со колегите и пријателите, ноти на свеченост. Овој прекрасен фустан од MANGO, кој Кејт Мос го носи во главната кампања за вечерната колекција на MANGO, ...

Read More »

Тренд на неделата: Капут од Springfield

Меко и топло како ќебенце, ова трендовско палто од Springfield е совршен моден партнер за студените денови. Со перфектен крој, ремен кој го нагласува струкот и модерна качулка, Springfield палтото е погодно и за дневна и за вечерна пригода.    Искомбинирајте ...

Read More »

Тренд на неделата: Сако од Guess (какво што сите треба да имаме во гардероберот)

Колку е класично толку е и безвремено, колку е елегантно – дотолку е и модерно, а може да го носиме и со фармерки, зашто ова црно сако е како „малиот црн фустан“, и не ги „мери“ сезоните, ни пригодите. Со ...

Read More »

Тренд на неделата: фустан од MANGO

Женственото фустанче од Манго ни го „украде“ вниманието. Фустанчето со риги, со женствено деколте и нежен ремен, го комбинираме со омилените црни чизми. Го носиме во секоја пригода, зашто толку е удобно ова шик парче, што тешко ни паѓа да ...

Read More »

Тренд на неделата: Кожена јакна од Replay, зашто таа е нашата втора кожа!

Толку е фенси и секси што ја ставаме број 1 на нашата листа на желби. Ја комбинираме со џинс, со макси и мини сукња, со бела кошула, зошто да не и со елече под неа. Таа е вечна, како малиот ...

Read More »

Тренд на неделата: макси фустан од Манго

Макси фустан за макси стил за оваа есен/зима. Преубав долг и топол фустан од Манго кој ги следи и разубавува линиите на телото. Женственоста е и во детаљите, ненагласено заоблено деколте и два странични шлица со умерена висина. Совршено се ...

Read More »

Тренд на неделата: Јакни од Geox

Совршени за сезоната есен/зима, особено ако предност давате на удобноста, врвниот квалитет и модерниот дизајн.   Толку се фраерски што може да ги носите буквално со секоја комбинација. Ако случајно помисливте – може ли со сукња или фустан, поледнете го ...

Read More »

За самоуверени мажи со динамичен животен стил: Kigili

Модерен и авантуристички, наменет за самоуверени мажи со динамичен животен стил, брендот „Kigili“ за прв пат се претстави пред македонската публика со уникатна, тренди колекција за сезоната есен – зима 2015/2016. Колекцијата е сублимат од четири различни теми: „Душата на ...

Read More »

Тренд на неделата: чевли Oxford од Bata

Оксфортките остануваат апсолутен тренд и оваа есен. А новите модели од Бата се толку слатки што тешко ни паѓа да одбереме само едни. Со ресички или без нив, со ремче или без врвци, украсени со дупчиња, новите Оксфорд чевли од ...

Read More »