Шопинг

Тренд на неделата: Јакна со цветови Guess

Разубавете си ги пролетните денови со оваа цветна јакна од новата колекција на Гес (Guess) достапна во продавницата „Фешн енд Френдс“ (Fashion & Friends) во Сити мол Скопје. Цветните мотиви се „маст хев“ за сезоната пролет/лето 2015, а оваа бела ...

Повеќе »

Мажите со стил на нозете носат „Бата“: Колекција пролет 2015

Колекцијата на чевли Бата за потоплите денови пристигна во продавниците „Бата“ во Скопје сити мол и Рамстор. Широката понуда на модели ги задоволува сите вкусови и одговара на сите стилови. Почестете ги вашите нозе со удобни и тренди чевли од ...

Повеќе »

Бунтовнички дух во машката колекција за пролет/лето 2015 на REPLAY

Во машката колекција на Риплеј за сеозната пролет/лето 2015 се забележува влијанието на бунтовничкиот дух и трките со автомобили специфични за 50-тите години, претставени преку употребата на тексас и кожа, дополнети со избледен ефект на боите и сурферски изглед типичен ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чино панталони

Чино (Chinos) панаталоните имаат долга и интересна историја. Некогаш строго воено парче облека, на крајот на Втората светска војна, најпрво се појавуваат на американскиот пазаp и наскоро стануваат клучно парче во гардеробата на младите луѓе – удобни како фармерките, но со малку поелегантен ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Swatch часовник UNLOCK MY HEART

Часовникот UNLOCK  MY HEART на Своч (Swatch) ги спојува вљубените низ целиот свет и засекогаш ја чува нивната љубов. И додека вљубените од сите страни на светот ги закачуваат симболичните катанци на оградите славејќи ја вечната љубов, со катанчето на ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Parfois чанта со цветен принт

Ги одбравме овие чанти за тренд на неделата затоа што го сакаме принтот, цветовите и секако, Parfois. Само еден внимателно избран детаљ, моден додаток, може да ви го развесели денот. Не верувате? Погледнете во овие чантички со цветен принт кој ...

Повеќе »

За само две минути ќе се вљубите во уметноста на пурите

Постои добра причина зошто „како се подготвуваше…“ видеата се многу популарни. Секој сака да ѕирне зад сцената. Па дури и кога станува збор за тоа како се подготвува една кампања за врвни пури. Цели 65 години, пурите Коен Ховенс се ...

Повеќе »