Шопинг

Тренд на неделата: Bohemian колекција на Springfield

Новата колекција на Springfield ветува суперзабавна нова сезона. Погледнете ја само, и веќе ви е јасно дека есента не мора да биде модно-здодевна. Новата Bohemian колекцијата на Springfield развеселува со лелеавоста и цветовите.  Одберете едно од фустанчињата со куси или пак со ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Балетанки од Parfois во сребрена и златна нијанса

  Направете ги првите чекори во есента 2015 носејќи ги со себе и најубавите бои од летото на залез.   Сребрени, како отсјајот на небото врз морето или езерото кога создава кристалчиња, или пак златни како лицето на самото сонце, ...

Повеќе »

REPLAY машка колекција есен/зима 2015-16

Што им нуди Replay на мажите за наредната сезона есен/зима? Класичните Replay машки кошули од оксфорд ткаенини и ситна плетка  добиваат нов изглед со макси графички принтови со интересни дизајни.  Подеднакво свежи се и дворедните волнени капути на запетлување кои ќе направат ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Geox балетанки

Танцувајте со летото во модерен ритам. Лесни, удобни, трендовски, погодни за секоја прилика и секако, совршени за танцување. Балетанките се достапни во повеќе модели и бои во продавницата Geox во Скопје сити мол.  

Повеќе »

Тренд на неделата: Кожена GUESS сукња

Бидете секси ова лето со оваа неодолива кожена сукња GUESS. Од модните писти трендот на тесни кожени сукњи се симна на улиците на светските метрополи. И еве го и кај нас, благодарение на модната марка GUESS со овој совршено дизајниран ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Фустанче GUESS

  Додадете гламур во секојдневниот стил со ова фустанче GUESS.     Лелеаво фустанче со нагласен струк и модерно решение на горниот дел кој ја нагласува сексапилноста и женственоста. Во овие топли денови, погодно е да го носите и на работното ...

Повеќе »

Тренд на неделата: BATA сандали за жешките улици

Како мали скултури на нозете, со овие сандали BATA и најжешкиот ден нема да биде „пожежок“ од вашиот трендовски изглед. Што може да биде поелегантно и истовремено толку удобно од пар убави сандали, толку лесни што речиси и не ги чувствувате ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Springfield шорцеви и маичка

  За лежерен изглед на жешкиот асфалт или на плажа, совршено модно решение се шорцевите во топла боја и маичка со порака. Време е за луда забава. За лесна облека во која ќе се чувствуваме многу комотно, а истовремено и ...

Повеќе »

Тренд на неделата: цветни комбинезонки Springfield

Ако за некое парче облека може да кажеме дека е вистински хит оваа пролет/лето, без размислување тоа се комбинезоните. По нешто посебно ќе го запамтиме ова лето – по големото враќање на комбинезонките кои од модните писти молскавично брзо ги ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Цветен макси фустан Guess by Marciano (И посекси не може да биде. …)

Макси фустаните сезонава се во мода, цветовите – истотака, а кога станува збор за макси фустан со цветни дезени, модната игра се вжештува и станува уште повозбудлива.   Со овој цветен макси фустан со потпис на „Guess by Marciano“ ќе ...

Повеќе »