Шопинг

Тренд на неделата: Geox балетанки

Танцувајте со летото во модерен ритам. Лесни, удобни, трендовски, погодни за секоја прилика и секако, совршени за танцување. Балетанките се достапни во повеќе модели и бои во продавницата Geox во Скопје сити мол.  

Read More »

Тренд на неделата: Кожена GUESS сукња

Бидете секси ова лето со оваа неодолива кожена сукња GUESS. Од модните писти трендот на тесни кожени сукњи се симна на улиците на светските метрополи. И еве го и кај нас, благодарение на модната марка GUESS со овој совршено дизајниран ...

Read More »

Тренд на неделата: Фустанче GUESS

  Додадете гламур во секојдневниот стил со ова фустанче GUESS.     Лелеаво фустанче со нагласен струк и модерно решение на горниот дел кој ја нагласува сексапилноста и женственоста. Во овие топли денови, погодно е да го носите и на работното ...

Read More »

Тренд на неделата: BATA сандали за жешките улици

Како мали скултури на нозете, со овие сандали BATA и најжешкиот ден нема да биде „пожежок“ од вашиот трендовски изглед. Што може да биде поелегантно и истовремено толку удобно од пар убави сандали, толку лесни што речиси и не ги чувствувате ...

Read More »

Тренд на неделата: Springfield шорцеви и маичка

  За лежерен изглед на жешкиот асфалт или на плажа, совршено модно решение се шорцевите во топла боја и маичка со порака. Време е за луда забава. За лесна облека во која ќе се чувствуваме многу комотно, а истовремено и ...

Read More »

Тренд на неделата: цветни комбинезонки Springfield

Ако за некое парче облека може да кажеме дека е вистински хит оваа пролет/лето, без размислување тоа се комбинезоните. По нешто посебно ќе го запамтиме ова лето – по големото враќање на комбинезонките кои од модните писти молскавично брзо ги ...

Read More »

Тренд на неделата: Цветен макси фустан Guess by Marciano (И посекси не може да биде. …)

Макси фустаните сезонава се во мода, цветовите – истотака, а кога станува збор за макси фустан со цветни дезени, модната игра се вжештува и станува уште повозбудлива.   Со овој цветен макси фустан со потпис на „Guess by Marciano“ ќе ...

Read More »

Ги сакаме „Springfield“ мажите: Пристигна летната колекција

Игра, живописност, потрага по дивината, црно и бело…, ова се клучните зборови со кои накусо може да ја опишеме машката колекција Springfield која пристигна во продавниците. Игра: Овој дел од колекцијата се одликува со спортски елементи со бои и детали од ...

Read More »

Тренд на неделата: Сандали Geox

Има ли нешто поженствено, поудобно и посекси од убав модел на сандали на женската нога во текот на летото.   Што се однесува до нас, ние едвај го чекавме летото токму поради Нејзиното Величество – сандалата. Најдобрата понуда на кожени ...

Read More »

Тренд на неделата: сандали „Бата“, ние го одбравме моделот, вие одберете ја бојата!

Модерни сандали „Бата“ за удобно чекорење. На висока платформа, удобни и тренди, со овие сандали би можеле да доминирате во секоја пригода. Ние го одбравме вистинскиот модел за срдечно да ви го препорачаме, вие одберете ја вашата омилена боја. Може ...

Read More »