Шопинг

Ги сакаме фраерите во вакви гаќички за капење: Golden Point машка колекција

Зошто би мислеле дека само на жената и е грижа како ќе изгледа на плажа. Зошто би мислеле дека таа треба да биде убава и посебна во секоја пригода, дека само таа треба да го „украде“ вниманието. Активирајте се дечки! ...

Read More »

Тренд на неделата: Пролетна модна комбинација од Springfield

Во правилно искомбинираните модни парчиња е тајната за шик изглед. Сина сукњичка со весела маичка со порака, искомбинирани со впечатлива жолта кошула трендовски заврзана. За заокружување на изгледот, тука е и модниот додаток – чантичката со риги која совршено се ...

Read More »

Тренд на неделата: Фустан-кошула од Diesel

Убавото време ни го поткрева расположението, а шопингот на вистинско парче облека не прави многу среќни. Фустан-кошулите се хит за оваа сезона, уште кога се вака нежни и лелеави, со цветни дезени и малку проѕирни, тогаш женственоста доаѓа во прв ...

Read More »

Тренд на неделата: Две фраерски јакни Replay Women (а може и двете!)

Ќе се вљубите на прв поглед во овие две јакнички од колекцијата пролет/лето 2015 на Replay Women. Со штосната кожена јакна ќе го освоите вниманието каде и да се појавите. Совршена е за променливото пролетно време, за дневно и вечерно излегување. ...

Read More »

Тренд на неделата: Maison Scotch boyfriend jeans

Boyfriend фармерките се тренд што се огледува на момчешкиот изглед, начин да се носат фармерки кои изгледаат како да се „украдени“ од шкафот на вашето момче. Ваквите фенси фармерки се дизајнирани без да ги нагласуваат облините на телото, даваат лежерен ...

Read More »

Тренд на неделата: Сребрени патики Geox

За сезоната пролет/лето 2015 патиките се најнеопходното модно парче кое може да го комбинирате со се што ќе замислите! Трендовите се на наша страна, оваа сезона патиките не мора да ги носите само со фармерки и тексас-сукњички, туку и со ...

Read More »

Тренд на неделата: Портокалово фустанче „Манго“

Од новата колекција пролет/лето 2015 на Манго, ви го препорачуваме портокаловото фустанче погодно за дневни и вечерни излегувања. Симболичноста на портокаловата боја е сонце, топли денови, позитивни вибрации, енергија и егзотичност, а според психологијата на боите, оваа боја е емоционален ...

Read More »

Тренд на неделата: Јакна со цветови Guess

Разубавете си ги пролетните денови со оваа цветна јакна од новата колекција на Гес (Guess) достапна во продавницата „Фешн енд Френдс“ (Fashion & Friends) во Сити мол Скопје. Цветните мотиви се „маст хев“ за сезоната пролет/лето 2015, а оваа бела ...

Read More »

Мажите со стил на нозете носат „Бата“: Колекција пролет 2015

Колекцијата на чевли Бата за потоплите денови пристигна во продавниците „Бата“ во Скопје сити мол и Рамстор. Широката понуда на модели ги задоволува сите вкусови и одговара на сите стилови. Почестете ги вашите нозе со удобни и тренди чевли од ...

Read More »