Тренд на неделата

Тренд на неделата

Тренд на неделата: Choker ланчиња од Parfois

Доколку ги следите модните трендови, секако сте информирани за најпосакуваното парче накит за оваа сезона – популарните choker ланчиња. Најубави и најразлични од нив ќе најдете во Parfois.  Погледнете ги моделите во фотогалеријата и одберете си го вашиот фаворитен моден додаток. Choker ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Ниски чизми од BATA

Кога мислиме на трендовски обувки, веднаш помислуваме на  BATA. За „маст хев“ на неделата (а, и на сезонава), дефинитивно се одлучуваме за ниските кожени чизми од Bata кои се достапни во две бои. Пробајте да ги облечете во комбинација со темни фармерки ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Блузон со вештачко крзно од Replay

За префинет „кежуал“ стил, се одлучуваме за овој блузон од Replay, со вештачко крзно во „електрична“ сина боја. Го комбинираме со темен џинс или хеланки и кратки чизмички. Толку е фенси што не можеме да му одолееме оваа есен/зима. Достапен ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Timberland чизми со висока потпетица

Достапни во повеќе бои, Timberland чизмичките со висока потпетица се совршен моден избор за сезоната есен/зима. Удобни се за носење преку целиот ден, со полна потпетица и на врзување, а тука е секако препознатливиот дизајн и квалитет со потписот на Timberland. ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Хеланки и панталони од вештачка кожа од MANGO

Есен/зима 2016/17 – во знакот на хеланките и панталоните од вештачка кожа кои ја следат силуетата на женското тели и да, благодарение на совршениот крој, го разубавуваат! За сексипилен изглед и кежуал варијанти одберете ги црните хеланки, а за трендовски-шик ...

Повеќе »

Тренд на неделата: чизми за дожд од GUESS

Дождливото време може да биде многу забавно доколку сме дотерани во соодветни чизми. За разлика од некои кои негодуваат на есеснските променливи временски услови, ние едвај чекаме да заврне! Претпоставувате зошто – па, за да си ги облечеме новите чизмички ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Златни патики од Geox

Со модерен дизајн, златна боја и загарантирана удобност, овие патики од Geox не освоија „од прва“. Не заборавајте да ги облечете и со фустан! Патиките се лесни, флексибилни, удобни и обезбедуваат правилно држење на телото благодарение на влошката. Дизајнирани се со ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Колекција women’secret инспирирана од ретро-хероините (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата колекција на women’secret ни носи весело изненадување и преслатки модни парчиња инспирирани од ретро-хероините. Пижами, додатоци и долна облека…, не можеме да одбереме само еден фаворит. Одберете си вие!    Колекцијата е достапна во продажба во Women’secret Skopje City Mall приземје.

Повеќе »

Тренд на неделата: Коктел фустан од Guess

Со првиот ден на есента веќе почнавме да ги меркаме фустанчињата со долги ракави од есенските колекции на проверените модни марки. И најубавиот го најдовме во мултибренд продавницата „Фешн енд Френдс“ во Скопје сити мол, а го носи потписот на Guess. ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Балетанки во три бои од BATA

Балетанките се апсолутен „маст-хев“ за оваа есен, и тоа баш оние – со врвци. Најубави такви во нашиот град ќе најдете во продавниците „Бата“. Достапни се во три бои, сите на ниска потпетица, со убава сјајност која овозможува да ги ...

Повеќе »