Тренд на неделата

Тренд на неделата

Тренд на неделата: Хеланки и панталони од вештачка кожа од MANGO

Есен/зима 2016/17 – во знакот на хеланките и панталоните од вештачка кожа кои ја следат силуетата на женското тели и да, благодарение на совршениот крој, го разубавуваат! За сексипилен изглед и кежуал варијанти одберете ги црните хеланки, а за трендовски-шик ...

Повеќе »

Тренд на неделата: чизми за дожд од GUESS

Дождливото време може да биде многу забавно доколку сме дотерани во соодветни чизми. За разлика од некои кои негодуваат на есеснските променливи временски услови, ние едвај чекаме да заврне! Претпоставувате зошто – па, за да си ги облечеме новите чизмички ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Златни патики од Geox

Со модерен дизајн, златна боја и загарантирана удобност, овие патики од Geox не освоија „од прва“. Не заборавајте да ги облечете и со фустан! Патиките се лесни, флексибилни, удобни и обезбедуваат правилно држење на телото благодарение на влошката. Дизајнирани се со ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Колекција women’secret инспирирана од ретро-хероините (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата колекција на women’secret ни носи весело изненадување и преслатки модни парчиња инспирирани од ретро-хероините. Пижами, додатоци и долна облека…, не можеме да одбереме само еден фаворит. Одберете си вие!    Колекцијата е достапна во продажба во Women’secret Skopje City Mall приземје.

Повеќе »

Тренд на неделата: Коктел фустан од Guess

Со првиот ден на есента веќе почнавме да ги меркаме фустанчињата со долги ракави од есенските колекции на проверените модни марки. И најубавиот го најдовме во мултибренд продавницата „Фешн енд Френдс“ во Скопје сити мол, а го носи потписот на Guess. ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Балетанки во три бои од BATA

Балетанките се апсолутен „маст-хев“ за оваа есен, и тоа баш оние – со врвци. Најубави такви во нашиот град ќе најдете во продавниците „Бата“. Достапни се во три бои, сите на ниска потпетица, со убава сјајност која овозможува да ги ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Фустан од Desigual

Во мултибренд продавницата „Фешн енд Френдс“ во Скопје Сити мол пристигна новата колекција на нашата омилена модна марка Desigual, а меѓу многуте интересни и шик модни парчиња го одбираме овој шарен фустан со умерена мини должина. Погледнете ја прекрасната игра на ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Комплет ѓердан, обетки и алка од Parfois

Воодушевени од овој комплет накит од Parfois, одлучуваме да го споделиме со вас. Комплетот е составен од  ѓердан, обетки и алка кои може да ги комбинираме заедно, две по две парчиња или пак, за подискретна варијанта да ги носиме поединечно и ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Нов модел на трикини костим за капење од women’secret

Без разлика дали имате „навежбано“ тело или пак, имате женствено стомаче, новиот трикини костим за капење од  women’secret ќе ве направи уште поубави. Во живописни нијанси, со впечатлив заден дел на врзувае кој додава дополнителна сексапилност, со совршено дизајнираното трикини од ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Патики со цветен принт од Bata

Го сакаме цветниот принт, а уште кога е на квалитетни патики од реномираната модна марка Bata, тоа е за нас вистински моден предизвик. Достапни се во повеќе модели и различни бои, па така секој од нас лесно ќе го задоволи својот ...

Повеќе »