Тренд на неделата

Тренд на неделата

Тренд на неделата: Пролетна модна комбинација од Springfield

Во правилно искомбинираните модни парчиња е тајната за шик изглед. Сина сукњичка со весела маичка со порака, искомбинирани со впечатлива жолта кошула трендовски заврзана. За заокружување на изгледот, тука е и модниот додаток – чантичката со риги која совршено се ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Фустан-кошула од Diesel

Убавото време ни го поткрева расположението, а шопингот на вистинско парче облека не прави многу среќни. Фустан-кошулите се хит за оваа сезона, уште кога се вака нежни и лелеави, со цветни дезени и малку проѕирни, тогаш женственоста доаѓа во прв ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Две фраерски јакни Replay Women (а може и двете!)

Ќе се вљубите на прв поглед во овие две јакнички од колекцијата пролет/лето 2015 на Replay Women. Со штосната кожена јакна ќе го освоите вниманието каде и да се појавите. Совршена е за променливото пролетно време, за дневно и вечерно излегување. ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Maison Scotch boyfriend jeans

Boyfriend фармерките се тренд што се огледува на момчешкиот изглед, начин да се носат фармерки кои изгледаат како да се „украдени“ од шкафот на вашето момче. Ваквите фенси фармерки се дизајнирани без да ги нагласуваат облините на телото, даваат лежерен ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Сребрени патики Geox

За сезоната пролет/лето 2015 патиките се најнеопходното модно парче кое може да го комбинирате со се што ќе замислите! Трендовите се на наша страна, оваа сезона патиките не мора да ги носите само со фармерки и тексас-сукњички, туку и со ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Портокалово фустанче „Манго“

Од новата колекција пролет/лето 2015 на Манго, ви го препорачуваме портокаловото фустанче погодно за дневни и вечерни излегувања. Симболичноста на портокаловата боја е сонце, топли денови, позитивни вибрации, енергија и егзотичност, а според психологијата на боите, оваа боја е емоционален ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакна со цветови Guess

Разубавете си ги пролетните денови со оваа цветна јакна од новата колекција на Гес (Guess) достапна во продавницата „Фешн енд Френдс“ (Fashion & Friends) во Сити мол Скопје. Цветните мотиви се „маст хев“ за сезоната пролет/лето 2015, а оваа бела ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чино панталони

Чино (Chinos) панаталоните имаат долга и интересна историја. Некогаш строго воено парче облека, на крајот на Втората светска војна, најпрво се појавуваат на американскиот пазаp и наскоро стануваат клучно парче во гардеробата на младите луѓе – удобни како фармерките, но со малку поелегантен ...

Повеќе »