Тренд на неделата

Тренд на неделата

Тренд на неделата: Портокалово фустанче „Манго“

Од новата колекција пролет/лето 2015 на Манго, ви го препорачуваме портокаловото фустанче погодно за дневни и вечерни излегувања. Симболичноста на портокаловата боја е сонце, топли денови, позитивни вибрации, енергија и егзотичност, а според психологијата на боите, оваа боја е емоционален ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакна со цветови Guess

Разубавете си ги пролетните денови со оваа цветна јакна од новата колекција на Гес (Guess) достапна во продавницата „Фешн енд Френдс“ (Fashion & Friends) во Сити мол Скопје. Цветните мотиви се „маст хев“ за сезоната пролет/лето 2015, а оваа бела ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чино панталони

Чино (Chinos) панаталоните имаат долга и интересна историја. Некогаш строго воено парче облека, на крајот на Втората светска војна, најпрво се појавуваат на американскиот пазаp и наскоро стануваат клучно парче во гардеробата на младите луѓе – удобни како фармерките, но со малку поелегантен ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Swatch часовник UNLOCK MY HEART

Часовникот UNLOCK  MY HEART на Своч (Swatch) ги спојува вљубените низ целиот свет и засекогаш ја чува нивната љубов. И додека вљубените од сите страни на светот ги закачуваат симболичните катанци на оградите славејќи ја вечната љубов, со катанчето на ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Parfois чанта со цветен принт

Ги одбравме овие чанти за тренд на неделата затоа што го сакаме принтот, цветовите и секако, Parfois. Само еден внимателно избран детаљ, моден додаток, може да ви го развесели денот. Не верувате? Погледнете во овие чантички со цветен принт кој ...

Повеќе »