Стил

Неделен хороскоп (3.до 9. мај): Близнаците се број 1, одлична вест за Лавовите, среќни денови за Водолиите…

Оваа недела и планетата Венера и планетата Меркур ќе влезат во знакот на Близнаци, обезбедувајќи им многу среќа на сите воздушни знаци . А вие, кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: одлично! ...

Повеќе »

Забрзување на метаболизмот на природен начин

Забрзувањето на метаболизмот зависи од голем број фактори, меѓу кои од најголема важност се активностите и навиките насочени кон здрав живот. Брзата храна, нередовниот сон и недоволно внесување вода се главните причини за бавниот метаболизам. Со соодветна самодисциплина во однос ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (26.април – 2.мај): Број 1 се Биковите, љубовни маки за Шкорпиите, добри вести за Девиците…

Оваа недела планетата Венера ќе престојува во знакот на Бик и може да донесе малку повеќе напнатост во животот на Шкорпиите, додека Биковите ќе бидат среќни во љубовта. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (19 до 25 април): Супер резултати за Биковите, нова енергија за Раковите, тешки денови за Шкорпиите…

Оваа недела планетата Меркур ќе влезе во знакот на Бик, додека планетата Марс ќе се пресели од знакот на Близнаци во знакот на Ракот. А вие, во кој знак сте родени?  Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (12. до 18.април): Спокојство за Раковите, стрес за Стрелците, љубов за Биковите и Рибите

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот на Овен за да влезе во знакот на Бик: љубовта ќе им се насмевне на сите земјени знаци!  А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите ...

Повеќе »

Мет Мури: „Што ако…?“ е книга што ги учи децата на најголемата вештина на 21 век – љубопитноста  

„Што ако…?“ од Мет Мури и Ендрју Р. Мекхју e книга што е полна со интересни прашања, но конципирана е на тој начин што го мотивира читателот да размислува и сам да дојде до одговорот со што ја поттикнува сопствената ...

Повеќе »

УЛОВЕН МИЛИОНОТ ОД ИНСТАНТ ЛОЗОТ ЗЛАТНА РИПКА ВО ПРИЛЕП

Инстант лозот Златна Рипка и во својата 6та серија продолжува да радува многу играчи и да раскажува многу среќни рибарски приказни. Овој пат среќниот добитник на главната премија од 1.000.000 денари доаѓа од Прилеп. Игорче Богојевски заедно со неговиот шестгодишен ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (5. до 11. април): Најсреќни ќе бидат Овните и Водолиите, тешка недела за Вагите и Девиците

Оваа недела планетата Меркур и планетата Венера ќе светнат во знакот на Овен, наспроти кутрите Ваги, фаворизирајќи ги огнените знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: најсреќни! Со Венера ...

Повеќе »

Весна Мојсова-Чепишевска: „Од децата прво треба да направиме слушатели, па потоа да прераснат во читатели“  

− Не можеме да ги привлечеме децата кон македонски книги кога имаат седум или осум години и си имаат создадено свои навики. Не можеме ниту да ги забраниме мобилните телефони или видеоигрите. Но, тука ја гледам огромната улога на родителот, ...

Повеќе »

Златни можности со златна картичка на Халкбанк

Поседувањето и користењето кредитна картичка е огромна предност која со себе носи многу можности и привилегии кои, доколку правилно ги користите, можат значително да ви го поедностават секојдневието. Какви можности и привилегии нудат кредитните картички зависи од банката која ги ...

Повеќе »