Дизајн

Huawei бележи 715,69% годишен раст на испораките на лаптопи во Централна, Источна и Северна Европа  

  2020 година се покажа како клучна година за растот на компјутерскиот сектор, во кој Huawei објави раст од 715,69% на годишно ниво во регионот на Централна и Источна Европа и скандинавските земји. Овој извонреден резултат се должи на 5-годишниот ...

Повеќе »

Повеќе привилегии со новата Visa Gold кредитна картичка од Халкбанк

Кога се користат одговорно, кредитните картички можат да бидат клучни при справување со итни случаи, непланирани трошоци, да бидат од корист при патувања или престој во странство и, во зависност од видот и банката од каде се издадени, да донесат ...

Повеќе »

Fitify и Mood Messenger се меѓу првите апликации создадени од независни европски развивачи за паметниот часовник Huawei Watch GT 2 Pro

Fitify е важен додаток на сопствената фитнес апликација на компанијата, достапна во AppGallery Популарната фитнес апликација Fitify е меѓу првите апликации од независни развивачи во Европа за уреди за носење на Huawei. Таа е важен додаток на сопствената фитнес апликација на ...

Повеќе »

Samsung ги прошири можностите на апликацијата SmartThings Find со Galaxy SmartTag опцијата

Прикачете го Galaxy Smart Tag локаторот на клучевите, паричникот или други важни предмети за да ги поврзете со вашиот Galaxy паметен телефон и полесно да го пронајдете. Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd неодамна ја претстави новата опција на апликацијата SmartThings Find, наречена Galaxy SmartTag. ...

Повеќе »

Еко-Свест: Дрвото можеби грее најевтино и најубаво, но е тивок убиец

Поради намалената економска моќ дури три четвртини од населението во земјава се грее или готви на дрва. Во руралните средини дури 95 проценти од населението користи дрва. Ова го нотира Светска банка во еден од Извештаите за зелен раст на државата со поента ...

Повеќе »

Иновативни производи кои ја одбележаа 2020 година

Големи пожари, политика, протести и КОВИД-19 се она што ја одбележа изминатата 2020 година. Сепак, и во таква „тешка“ година, компаниите продолжија да работат на иновации, создавајќи многу нови производи кои без голема помпа пристигнаа како освежување, решавајќи одредени проблеми. Свесни дека иновациите ги носат промените што ја ...

Повеќе »

Удобно, топло, празнично – уживајте филмски пред малите екрани со кристално чиста слика на FAVORIT телевизорите

Не постои подобар начин за релаксација со семејството, од уживањето во празничната филмска магија и тоа токму од удобноста на домот. Неодоливите зачинети пуканки, вкусното топло чоколадо, мирисот на цимет и цитрусни овошја, омилените пижами и насмевките на најблиските се ...

Повеќе »

МСУ блесна во сина боја, како дел од „Светскиот ден на детето“

Во знак на одбележување на Светскиот ден на детето, вчеравечер и вечерва, некои објекти и обележјата во Скопје се осветлени во сина боја, како симболичен гест на нивната заложба за унапредување на правата на децата. На покана од Уницеф, Музејот ...

Повеќе »

Samsung ја претставува SmartThings Find, новиот начин за брзо и едноставно лоцирање на Galaxy уредите

Компанијата Samsung Electronics ја воведе SmartThings Find, новата услуга која што помага во брзо и едноставно лоцирање на Galaxy уредите. По пријавувањето на шест милиони корисници низ Кореја, Велика Британија и САД за ран пристап на сервисот, SmartThings Find е подготвен за глобално ...

Повеќе »

Чекор напред со HUAWEI Mate 40 серијата: Huawei ја претстави најмоќната постава на Mate досега

22 октомври 2020 – Huawei Consumer Business Group (BG) денес ја засили својата линија на производи со напредната серија HUAWEI Mate 40, најновите револуционерни паметни телефони што им овозможуваат на корисниците чекор напред во технологијата. Прикажувајќи го врвот на технологијата на Huawei, ...

Повеќе »