Дизајн

Ова е најпосакуваниот двосед од новата колекција на IKEA

Новата колекција на Икеа донесе низа на интересни парчиња мебел. А бидејќи дизајнерите на Икеа настојуваат да ги задоволат и вкусовите на младите, колекцијата има ѕвезда – двоседот наречен Матсбо. Двоседот има беж подлога украсена со шари во црвена розова, ...

Повеќе »

IKEA ќе нуди можност за изнајмување на мебел

Интересни новости пристигнуваат од популарната марка за мебел и уредување на домот, Икеа. Наскоро, на своите верни купувачи Икеа ќе им даде можност за изнајмување на мебел. Па така, оние кои имаат изнајмен стан или работен простор, ќе можат да ...

Повеќе »

Промовиран автомобилот ЗАС Г20 – „Фиќо со електричен мотор„

Првиот македонски електричен автомобил ЗАС Г20 својата промоција пред медиумите и домашната јавност ја одржа денес во хотелот Парк& Spa, во Скопје. ЗАС Г20 – претставува проект реализиран од страна на тимот на ББ Класик Карс, со финансиска поддршка од ...

Повеќе »

Промоција на првиот македонски електричен автомобил ЗАС Г20

Првиот македонски електричен автомобил ЗАС Г20 својата промоција пред медиумите и домашната јавност ќе ја има во среда, 6ти.февруари 2019 година, со почеток во 11 часот, во хотелот Парк& Spa, во Скопје. ЗАС Г20 привлекува внимание со ретро дизајнот и конкурентноста ...

Повеќе »

Плишаната ајкула од Икеа е главен хит на Инстаграм

Една плишана играчка од Икеа, дизајнирана за најмалите со функција да биде и играчка и перница, неочекувано стана огромен хит на Инстаграм и тоа благодарение на возрасните. Станува збор за плишана ајкула наречена BLÅHAJ, која сопствениците ја сликаат во најразлични секојдневни ...

Повеќе »

Huawei го претстави својот прв 5G уред – 5G CPE Pro

Huawei денес официјално го претстави својот нов 5G чипсет Balong 5000 заедно со својот прв 5G уред – Huawei 5G CPE Pro. Двата производи заедно го воведоа најбрзото безжично решение за вашиот паметен телефон и останатите уреди во вашиот дом ...

Повеќе »

Huawei го претстави новиот P Smart 2019 на специјален настан во Скопје

Huawei вчера го претстави својот нов паметен телефон P Smart 2019, кој е веќе достапен и во Македонија. Новиот телефон беше промовиран на специјален настан на кој присуствуваа претставници на медиуми за технологија, бизнис и забава, заедно со популарните гејмери ...

Повеќе »

Отворена е реновираната Телеком продавница во центарот на Охрид

Продавницата нуди интерактивен продажен концепт со мултимедијално искуство за корисниците. Македонски Телеком ја отвори реновираната продавница во центарот на Охрид. Со реновирањето, променет е изгледот на Телеком продавницата којашто доби сосем нов современ дизајн, а при уредувањето на внатрешноста е ...

Повеќе »

Запознајте ја апликацијата Huawei Facing Emotions која им помага на лицата со оштетен вид

Дали некогаш сте се запрашале која е функцијата на поплочувањето со испакнини на пешачките премини, скалите и влезовите? Тоа е во суштина начин со кој лицата со оштетен вид се предупредуваат на можна опасност, која е една од многуте иновации ...

Повеќе »

Huawei го воведува новиот ARM процесор со ултра-високи перформанси со што ја доведува глобалната компјутерска моќ на повисоко ниво

Huawei го објави највисокиот процесор во индустријата базиран на архитектурата на Advanced RISC Machine (ARM). Новиот Kunpeng 920 процесор е дизајниран да ја забрза обработката на големи збирки податоци и да врши дистрибуирано складирање и ARM специфични сценарија. Huawei се ...

Повеќе »