Дизајн

Ta Ta Towel – Хит градник за девојките со големи гради

Градникот Ta Ta Towel за брзо време стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за дизајн на Ерин Роберстон, која е всушност и основач на оваа марка која продава градници наменети за девојки кои имаат големи гради. Секој од овие градници има ...

Повеќе »

Погледнете што ново ни носи ИКЕА

Шармантен и практичен, со одлични цени, скандинавскиот дизајн од Икеа и овојпат ги освојува срцата на публиката. Следејќи ги трендовите, новиот каталог на Икеа изобилува со трендовски дизајнерски парчиња кои ќе ни го разубават домот. Погледнете дел од колекцијата која ...

Повеќе »

Слатки декорации од Stradivarius

Stradivarius во својата колекција наменета за домот ни нуди слатки декорации. Без разлика дали се работи за подарок или за декорирање од мерак на вашата соба, канцеларија, дом…, Stradivarius ни предлага исклучително тренди украси. Во новата колекција ќе најдете слатки вази ...

Повеќе »

Zara Home ја претстави новата колекција за есн/зима 2017

Во новата колекција на Zara Home дизајнирана за постудените денови од годината, доминираат природните материјали, додека идејата е да се врати природата во домовите. Акцентот е ставен на едноставните материјали кои ги наоѓаме во природата. Софистицираната естетика која може да ...

Повеќе »

Новата колекција од Ikeа е романтична и топла

Икеа ги објави првите визуали од новата колекција, и ќе се согласите – прекрасна е! Елегантната колекција изобилува со топлина и романтичност. Инаку, колекцијата е реализирана во соработка со данскиот бренд HAY, а насловена е  Make Room for Life. Од Икеа ...

Повеќе »

Поглед на пред-есенската колекција на чевли и чизми од Кристијан Лубутен

Прочуениот дизајнер на чевли Кристијан Лубутен ја претстави својата колекција наменета за пред-есенската сезона. Тантелата е во центарот на вниманието, а дизајните се многу романтични. Секако, новата колекција од Лубутен никого не разочара. Колекцијата е карактеристична по миксот на деликатна ...

Повеќе »

Неколку комбинации со лубеница кои ќе ве освежат во топлите денови

Лубеницата содржи 90 отсто вода, поради што е на самиот врв на листата на најдобри летни намирници. Освен што ја гасне жедта, извор е на витамините Ц, калиум и магнезиум и го задоволува апетитот. Уште една предност на ова вкусно ...

Повеќе »

Топ 10 новитети од ИКЕА достапни во продажба во август

Во очекување на новиот каталог за 2018 година, IKEA ги презентираше новитетите кои го најавуваат стилот на производите за следната година. Земајќи го в предвид динамичниот живот, популарната марка за уредување на домот лансира низа на функционални производи со модерен дизајн. ...

Повеќе »

Стартува летото со атрактивните Huawei смартфон додатоци

Смартфоните веќе не ги користат само младите или генерацијата на „милениалси“. За 95% од луѓето во Европа на возраст меѓу 18 – 24 година и за 94% од оние меѓу 35 – 45 година, смартфонот е веќе главна замена на ...

Повеќе »

Најпопуларен костим за капење за лето 2017 според Pinterest

Најприсутен на Интернет и социјалните мрежи е белиот едноделен костим за капење кој според  Pinterest есподелен дури 14.000 пати. Белиот костим за капење е од модната марка Vitamin A. Дизајнот е со отворен грб преку кој минуваат ленти, а однапред со длабоко ...

Повеќе »