Дизајн

Поглед на новиот стан на Џорџ и Амал Клуни во срцето на Њујорк

Семејството станува поголемо, па Џорџ и Амал Клуни купија поголем стан во Њујорк. Станот е вистински дизајнерски сон, лоциран во срцето на Големото јаболко. Откако ги добија близначињата Александер и Ела, славниот пар Клуни одлучи да купи поголем стан. Апартманот ...

Повеќе »

Сте ја погледнале новата реклама на IKEA? Вреди да ја видите (ВИДЕО)

„Oddly IKEA“ е нова реклама од Икеа која ја претставува есенската колекција на производи наменети за спална соба, и тоа претставување го прави на многу необичен начин. Рекламата е како медитација, спокоен женски глас ве води низ видеото и полека ...

Повеќе »

Чизмите Ugg ќе добијат нов модерен изглед дизајниран од Џереми Скот

На 13 септември ќе биде претставена новата колекција на популарните крзнени чизми Ugg, овојпат дизајнирани од Џереми Скот. Осум лимитирани стилови на Ugg од Џереми Скот ќе се продаваат по цена од 90 до 1.190 долари во одбрани стоковни куќи низ светот. ...

Повеќе »

Поглед на новиот каталог на Икеа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Долгоочекуваниот каталог на Икеа ќе биде достапен во продажба до крајот на август, но првите фотографии веќе се појавија најавувајќи ја новата сезона на функционален дизајн на мебел. Темата за претстојната сезона е „Подготвени сме за промени“. Доколку сте и ...

Повеќе »

Ta Ta Towel – Хит градник за девојките со големи гради

Градникот Ta Ta Towel за брзо време стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за дизајн на Ерин Роберстон, која е всушност и основач на оваа марка која продава градници наменети за девојки кои имаат големи гради. Секој од овие градници има ...

Повеќе »

Погледнете што ново ни носи ИКЕА

Шармантен и практичен, со одлични цени, скандинавскиот дизајн од Икеа и овојпат ги освојува срцата на публиката. Следејќи ги трендовите, новиот каталог на Икеа изобилува со трендовски дизајнерски парчиња кои ќе ни го разубават домот. Погледнете дел од колекцијата која ...

Повеќе »

Слатки декорации од Stradivarius

Stradivarius во својата колекција наменета за домот ни нуди слатки декорации. Без разлика дали се работи за подарок или за декорирање од мерак на вашата соба, канцеларија, дом…, Stradivarius ни предлага исклучително тренди украси. Во новата колекција ќе најдете слатки вази ...

Повеќе »

Zara Home ја претстави новата колекција за есн/зима 2017

Во новата колекција на Zara Home дизајнирана за постудените денови од годината, доминираат природните материјали, додека идејата е да се врати природата во домовите. Акцентот е ставен на едноставните материјали кои ги наоѓаме во природата. Софистицираната естетика која може да ...

Повеќе »

Новата колекција од Ikeа е романтична и топла

Икеа ги објави првите визуали од новата колекција, и ќе се согласите – прекрасна е! Елегантната колекција изобилува со топлина и романтичност. Инаку, колекцијата е реализирана во соработка со данскиот бренд HAY, а насловена е  Make Room for Life. Од Икеа ...

Повеќе »

Поглед на пред-есенската колекција на чевли и чизми од Кристијан Лубутен

Прочуениот дизајнер на чевли Кристијан Лубутен ја претстави својата колекција наменета за пред-есенската сезона. Тантелата е во центарот на вниманието, а дизајните се многу романтични. Секако, новата колекција од Лубутен никого не разочара. Колекцијата е карактеристична по миксот на деликатна ...

Повеќе »