Дизајн

Далечинскиот пристап при работењето е во пораст

Samsung и Microsoft го прошируваат стратешкото партнерство за континуирана поврзаност на сите уреди и платформи Дури 42% од вработените поминуваат повеќе од три часа дневно работејќи на своите мобилни телефони, додека кај миленијалците тој процент е поголем и достигнува 52% ...

Повеќе »

Huawei го лансира новиот оперативен систем, HarmonyOS

HarmonyOS ќе овозможи интелигентно искуство за сите корисници На развојната конференција на Huawei денес, Huawei го лансираше HarmonyOS – нов оперативен систем базиран на микрокернел, дизајниран да испорача кохезивно корисничко искуство низ сите уреди и сценарија. Ричард Ју, извршен директор ...

Повеќе »

Го претставуваме Galaxy Note10: Дизајниран за врвно корисничко искуство со перформанси за новите генерации

Најмоќниот Galaxy Note доаѓа во две големини, со надграден S Pen и професионална камера Samsung Electronics Co., Ltd на 7ми август. го претстави Galaxy Note10, нова линија на премиум смартфони коja комбинира елегантен дизајн со моќни перформанси и продуктивни алатки ...

Повеќе »

Ѕирнете во новата луксузна вила за одмор на Роналдо

Новата луксузна вила за одмор на фудбалскиот ас Роналдо се наоѓа во шпанската Марбеља, а купена е за 1.6 милиони долари. Вториот најплатен спортист во светот се почестил со четворособна викендица, а еден од соседите му е Конор Мегрегор, најплатениот ...

Повеќе »

Го претставуваме Samsung Galaxy Tab S6: Нов таблет кој ја надградува твојата креативност и продуктивност

Galaxy Tab S6 го збогатува мобилното искуство со тоа што им овозможува на луѓето да ги изразат нивните идеи и да завршат повеќе работа. Samsung Electronics Co., Ltd. денес го најави Galaxy Tab S6 – нов таблет кој им овозможува ...

Повеќе »

HUAWEI Mate 20 X (5G) е првиот мобилен телефон во светот кој доби 5G сертификат од Глобалниот сертификациски форум (GCF)

Huawei го пушти на пазарот HUAWEI Mate 20 X (5G) – прв во светот 5G смартфон со двоен режим. Уредот е сертифициран од Глобалниот сертификациски форум (GCF) во текот на јули, што го прави прв 5G паметен телефон на пазарот ...

Повеќе »

HUAWEI се искачи за 11 места на Fortune 500

Huawei е рангирана на 61-то место во годишното рангирање на Fortune која ги собира 500-те најуспешни компании во светот врз основа на приходите и профитот. Компанијата се искачи за 11 места во однос на минатата година, или за импресивни 68 ...

Повеќе »

Con-Home, кога естетиката и флората ќе се вљубат

Минимализмот никогаш „не излегува од мода“ е фраза која се потврдува и докажува се повеќе, а особено во ова време кога е ултра модерен. Убавината се потпира на моментот дека треба да се посветиме на нештата без да сакаме дополнително ...

Повеќе »

Нова сервисна кампања „Повеќе грижи за вас“ на Huawei во Северна Македонија

Huawei отсекогаш придава големо значење на постпродажната услуга на локалните пазари, преку овластени центри за услуги и разновидни услужни кампањи. Најновата кампања наречена „Повеќе грижи за вас“ која стартува денес, на корисниците им нуди попуст од 1300 денари за секоја ...

Повеќе »

Седум совети за кадри со паметен телефон со кои може да заработите 10.000 евра

Фотографијата бара око и талент, а ако ги имате, со денешните паметни телефони создавањето извонредна слика е во рацете на секој од вас. Еве неколку едноставни правила кои, иако доста популарни, често се кршат. Свесноста за нив или за нивно ...

Повеќе »