Хороскоп

Хороскоп

Неделен хороскоп (11. до 17. јануари): Трпеливост за Близнаците, среќна недела за Девиците, Стрелците и Водолиите

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Водолија ќе донесе добра вест за сите воздушни знаци и уште некои потешкотии за кутрите Лавици… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (4. до 10. јануари): Одлична вест за Близнаците и Вагите, љубов за Рибите и Девиците!

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот на Стрелец за да влезе во Јарец: толку многу среќа во љубовта ги чека сите земјени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите за ...

Повеќе »

Хороскоп за 2021 година: Кој ќе заработи најмногу пари?

Кој најмногу ќе заработува во 2021 година, а кој најмногу ќе троши? Еве го рангирањето на хороскопските знаци кои полесно ќе заработат пари во 2021 година и оние кои, наместо тоа, ќе мора да се соочат со трошоци. На се ...

Повеќе »

ХОРОСКОП ЗА МЕСЕЦ ЈАНУАРИ: Тежок почеток на годината за Шкорпиите, прекрасни вести за Вагите, време за реванш за Овните….

На почетокот на 2021 година, планетата Марс ќе се пресели во знакот на Бик по долг транзит во знакот на Овен, носејќи толку многу дополнителна енергија на сите земјени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте сега со ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (од 28 декември 2020 година до 3 јануари 2021 година): жешка Нова година за огнените знаци!

Оваа недела планетата Венера во знакот на Стрелец е подготвена да им подари навистина жешка Нова година на сите огнени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: Нервозна Нова ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (30 ноември – 6 декември): Добра вест за Лавовите, деловна среќа за Стрелците, преродба за Овните

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот на Шкорпија за да влезе во Стрелец, подготвен да ги фаворизира сите огнени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: кон преродба! ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (23 – 29 ноември): Љубовни маки за Биковите и Водолиите, романса за Девиците и Шкорпиите!

Оваа недела планетата Венера во знакот на Шкорпија ќе донесе љубовна болка на Биковите и Водолите, а вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: најлошото е зад вас! Оваа недела ќе ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16. ДО 22. НОЕМВРИ) -Многу среќа во љубовта за Шкорпиите, Раковите и Рибите

Оваа недела планетата Венера ќе влезе во знакот на Шкорпија, внесувајќи им многу среќа во љубовта на Шкорпиите, Раковите и Рибите. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела! Овен: бидете трпеливи ...

Повеќе »

Кои хороскопски знаци се најдобри татковци

Тато е најдобриот: ова е сигурно фразата што сите татковци сакаат да ја слушаат од своето дете. Некои деца целото слободно време го поминуваат со таткото, и толку се врзани со нив до тој степен што кога ќе бидат запрашани ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 19. до 25 октомври): Добри вести за Девиците и Вагите, нов почеток за Водолиите!

Оваа недела прекрасна Mесечина ќе блесне во знакот на Јарец, носејќи им среќа на сите земјени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела! Овен: тешко е да се воздржите  Тензии ...

Повеќе »