Хороскоп

Хороскоп

Колку сте склони кон зависност, според вашиот хороскопски знак?

Зависностите можат да бидат многу различни. Од зависноста за љубовник до физиолошки зависности, еве кои знаци се најмногу склони кон зависност. Овен За импулсивниот Овен се претставува авантура и се во животот треба да се доживее. Првиот хороскопски знак може да ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (6. – 12.ДЕКЕМВРИ): Многу љубов за земјените знаци!

Оваа недела планетата Венера во знакот Јарец ќе им донесе многу среќа во љубовта на сите земјени знаци… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: проблеми во врската … Драги ...

Read More »

Каква е моќта за предвидување на секој хороскопски знак?

Некои луѓе знаат кога да бидат на вистинското место, во вистинското време, додека другите ги познаваат луѓето подобро од самите себе. Погледнете каква е вашата моќ за предвидување според вашиот хороскопски знак. Овен: Вистинско место, вистинско време Вашата способност е ...

Read More »

Хороскопски знаци кои најдобро се бакнуваат

Овие три хороскопски знаци, според астролозите, се бакнуваат на начини кои им одговараат на сите. БИК Бакнежот со Бикот е уживање за сите сетила. Тие се сконцентрирани на она што го прават и се трудат да биде најдобро што може. ...

Read More »

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП – ДЕКЕМВРИ: Рибите кон успехот, Лавовите кон нов почеток, среќа за Стрелците…

Месецот декември ќе заврши со влегувањето на планетата Јупитер во знакот на Риби, која наскоро ќе донесе добри вести за сите водни знаци. А вие, во знак сте родени? Дознајте сега со нас што ви подготвуваат ѕвездите за месец декември! ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (25.НОЕМВРИ – 5.ДЕКЕМВРИ): Страст за Шкорпиите, убави вести за Рибите, нервоза за Близнаците…

Оваа недела ќе блесне прекрасна млада месечина во знакот на Стрелец, која ќе донесе среќа на сите огнени знаци, а не само на нив.. А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! ...

Read More »

Викенд хороскоп – Полни сте со љубов, особено кон една посебна личност која многу ви значи

Овен Љубовта и романтиката денес ви се главни приоритети. Некој кој не ви е толку блиску, можеби ќе го зароби вашето срце. И едвај чекате повторно да се сретнете со таа личност вечер, можеби во некој клуб или на концерт. ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП(22. ДО 28. НОЕМВРИ): Добри вести за Биковите, љубов за Шкорпиите и Рибите, стрес за Вагите…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот Скорпија за да влезе во знакот на Стрелец, подготвен да ги фаворизира сите огнени знаци, но и повеќе од тоа.. А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (8. до 14.ноември): Многу среќа за Рибите и Девиците, стресови за Лавот, здодевност за Срелците!

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Шкорпија ќе донесе добри вести за сите водни знаци, ама и за некои други знаци… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: контраст ...

Read More »

Хороскопските знаци и депресијата – Овенот може да „пукне“ без причина, Водолиите имаат „краток фитиљ“

Секој од нас на свој сопствен начин се бори со тешките ситуации и депресијата во животот, но хороскопот открива некои работи кои на чуден начин ги поврзуваат припадниците на разните хороскопски знаци. Овен Овенот ќе стане агресивен и може да ...

Read More »