Хороскоп

Хороскоп

Дневен хороскоп (среда): Топ знаци на денот – Овен и Риби

Поволен период за Овновите да сретнат нова љубов, пред Биковите се, исто така, нови љубовни приказни, а и за Близнаците – љубовта е главен протагонист овие денови, па некои ќе се одлучат за брак или за проширување на семејството.  Раковите ...

Повеќе »

Хороскоп за пролет 2018: Што ќе им донесе на хороскопските знаци сезоната на потопли денови

Уште малку до официјалното пристигнување на пролетта, па веројатно сте љубопитни што ова убаво годишно време вам добро ќе ви донесе. Работите нема значајно да се сменат за ОВНОВИТЕ во следните пролетни месеци. За нив, 2018 година е година на битки, ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (вторник): Топ знаци на денот – Овен и Лав

Овновите ќе имаат многу среќа во љубовта, Биковите и Близнаците ги чекаат добри вести, Раковите се пред интересен период за преговори на работното место, Лавовите ќе имаат среќа во деловните контакти со странство и странци, додека Девиците денес ќе чувствуваат ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (понеделник) – Топ знаци на денот Девица и Овен

Што не очекува денес, 5-ти март 2018, според астролошкото небо? Овните се пред интересен период, Биковите се многу нервозни, на Близнаците пак, им се враќа доброто расположение. Раковите се пред нов работен предизвик, Лавовите конечно ќе најдат среќа во љубовта, ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (недела) – Топ знаци на денот Водолија и Риби

Еве ги предвидувањата на ѕвездите за денешниот ден (недела), 4-ти март, 2018. Најпривилегирани знаци од ѕвездите се Рибите, Водолиите и Ракот. Тежок ден е за Овенот, Биковите полека се стабилизираат и си ја враќаат енергијата, а Близнаците ќе побараат спокојство ...

Повеќе »

Викенд хороскоп: Топ знаци на викендот – Бик и Шкорпија

Каков викенд имаме пред себе? Некои хороскопски знаци ќе го поминат во релаксација, некој ќе започнат со третмани за разубавување, а други добро ќе се забавуваат. Прочитајте што велат ѕвездите за вашиот астролошки знак. Овен – Ова е викенд без ...

Повеќе »

Хороскопските знаци и неверството: Еве кој простува, а кој не!

Како реагираат хороскопските знаци на вашето неверство? Кој простува, а кој никогаш не заборава? Овен – Ако имате изневерено роден/а во знакот на Овен, ќе биде многу тешко да ви прости, бидејќи неговото безгранично его ќе остане долго рането. Долго ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (петок) – Топ знаци на денот Девица и Вага

За Овните петок (2.март, 2018) е ден во името на „сè е во ред!“. Биковите во љубовта да го остават малку својот ум на мир, Близнаците денес ќе се чувствуваат закочени од сите страни, а за Раковите – бескорисно е да се ...

Повеќе »

Хороскоп за среќен брак: Идеални датуми за венчавка во 2018 на хороскопските знаци

Многу луѓе прават хороскопи кои ја покажуваат компатибилноста на невестата и младоженецот за да ја утврдат нивната среќа во бракот. Но, малкумина знаат дека среќа во бракот носи и свадбениот датум. А секој хороскопски знак за секоја година си има ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (четврток): Топ знак на денот – Девица

Овновите ќе се соочат со економски проблеми, Биковите ќе бидат фаворизирани на работното место, а Близнаците да избегнуваат да заземат позиција.  Денес е стресен ден за Ракот, додека Лавовите ќе имаат прилично добар ден. Четврток ќе биде едноставно спектакуларен за Девиците, од ...

Повеќе »