Хороскоп

Хороскоп

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (30 ноември – 6 декември): Добра вест за Лавовите, деловна среќа за Стрелците, преродба за Овните

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот на Шкорпија за да влезе во Стрелец, подготвен да ги фаворизира сите огнени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: кон преродба! ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (23 – 29 ноември): Љубовни маки за Биковите и Водолиите, романса за Девиците и Шкорпиите!

Оваа недела планетата Венера во знакот на Шкорпија ќе донесе љубовна болка на Биковите и Водолите, а вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: најлошото е зад вас! Оваа недела ќе ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16. ДО 22. НОЕМВРИ) -Многу среќа во љубовта за Шкорпиите, Раковите и Рибите

Оваа недела планетата Венера ќе влезе во знакот на Шкорпија, внесувајќи им многу среќа во љубовта на Шкорпиите, Раковите и Рибите. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела! Овен: бидете трпеливи ...

Повеќе »

Кои хороскопски знаци се најдобри татковци

Тато е најдобриот: ова е сигурно фразата што сите татковци сакаат да ја слушаат од своето дете. Некои деца целото слободно време го поминуваат со таткото, и толку се врзани со нив до тој степен што кога ќе бидат запрашани ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 19. до 25 октомври): Добри вести за Девиците и Вагите, нов почеток за Водолиите!

Оваа недела прекрасна Mесечина ќе блесне во знакот на Јарец, носејќи им среќа на сите земјени знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела! Овен: тешко е да се воздржите  Тензии ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (12. до 18. октомври): Успехот и љубовта се загарантирани за Шкорпијата, Јарецот и Девицата

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Шкорпија ќе донесе нови средби и нови можности на сите водни знаци… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела! Овен: многу енергија! Вашата недела ...

Повеќе »

ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ – Месец на љубовта за Девиците и Шкорпиите, љубовни проблеми за Рибите и Лавовите

Во месец октомври планетата Меркур ќе остане во знакот на Шкорпија, носејќи им многу убави вести на сите водни знаци. А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите за месец октомври! Овен: тивок месец  ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 5. до 11 октомври): Топ знаци на неделата – Рак, Лав и Близнаци

Оваа недела планетата Венера во знакот на Девица ќе донесе уште малку болка во љубовниот живот на кутрите Риби, но и на Близнаците… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (28. септември до 4. октомври): Топ знаци на неделата Девица, Јарец и Рак

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот Лав за да влезе во оној на Девицата: ова ќе биде среќен период во љубовта за сите земјени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ...

Повеќе »