Хороскоп

Хороскоп

4-те најчести астролошки знаци меѓу сериските убијци

Иако за сериските убици е карактеристично дека имаат добри организациски способности и се многу прецизни, какви што се главните карактеристики на Девиците, интересно е што речиси и да нема познат серијски убиец роден во знакот на Девица. Рибите пак се ...

Повеќе »

5-те најголеми лажговци меѓу хороскопските знаци

Без разлика дали лажењето било неопходно, или емоционален механизми за справување со ситуацијата, некои хороскопски знаци можат да ве излажат подобро од другите. Проверете кои се најголемите лажговци во Зодијакот и зошто би ве излажале. Близнаци Близнаците се менуваат според ...

Повеќе »

Какво име да му дадете на вашето бебенце според астролошкиот знак

Какво име да му дадете на вашето бебенце родено во еден од 12-те астролошки знаци, водејќи се според заштитниците на Зодијакот. Еве, инспирација. Овен – Марко, Мартина, Марта За бебенце од машки пол роден во знакот на Овен, вистинското име ...

Повеќе »

Ретрограден Меркур: Што не треба да правите до 19-ти август

Во 2018 година Меркур веќе беше ретроградeн од 22 март до 15 април. Во моментов сме сведоци на ретроградниот Меркур, кој трае од 26-ти јули до 19-ти август, а оваа планета ќе биде ретроградна и од 18-ти ноември до 6-ти ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (13-ти до 19-ти август): Топ знаци на неделата – Близнаци и Лав

Оваа недела планетата Марс се враќа во знакот Јарец и носи сила и енергија за сите земјени знаци, но и на Шкорпиите и Рибите. Во љубовта, најсреќни ќе бидат Вагите, а по нив Близнаците и Водолиите. Љубовни проблеми пак, ќе ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Лав и Вага

Оваа недела планетата на љубовта го напушта знакот Девица и влегува во знакот Вага. Вагите, Близнаците и Водолиите ќе бидат најсреќни на сентиментално поле, додека љубовно незадоволство ќе се појави кај Јарците, Овните и Раковите. А вие во кој знак ...

Повеќе »

Астро-поглед: Ова е период со дури шест ретроградни планети, еве што може да предизвикаат

Оние кои барем малку се интересираат за астрологија, веќе знаат дека летово е ретроградна планетата Меркур, што за многумина ќе донесе застој во комуникациите, недоразбирања, одложување на проектите, но и бројни разочарувања при  патувањата. Но, доколку почувствувате нервоза, и ред ...

Повеќе »

Хороскоп за месец август: Топ знаци на месецот – Вага, Лав и Стрелец

Што ви подготвија ѕвездите за месецот август, прочитајте во месечниот хороскоп. Овен– Во август нема да ви недостигаат пријателски наклонети ѕвезди, но некои планети ќе донесат по некој облак во вашиот секојдневен живот. Генерално се очекува убав период затоа што ќе ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Девица и Лав

Оваа недела планетата Венера продолжува да свети во знакот Девица, носејќи среќа во љубовта на сите земјени знаци, но и на водните знаци, со исклучок на Рибите. Успехот се насмевнува на огнените знаци, додека Биковите и Водолиите ќе имаат тешки ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Лав и Девица

Планетата Меркур не го напушта знакот Лав и продолжува да подарува нови можности и средби на сите огнени знаци, но не и за Вагите и Близнаците. Во љубовта, најсреќни ќе бидат Девиците, а по нив и Јарците и Биковите. Проверете ...

Повеќе »