Хороскоп

Хороскоп

Среќата за хороскопските знаци во 2018 година

Што предвидуваат ѕвездите? И пред сè, кој ќе биде најсреќниот хороскопски знак на оваа година? Овен – За оние кои се родени под знакот на Овен оваа 2018 година ќе биде година на голем раст. Есента ќе биде извонреден период, ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (среда): Топ знак на денот – Бикот

Денешниот ден, среда (21.02.2018) ќе биде најнаклонет кон родените во знакот на Бик. Бикот е на првото место според поддршката од ѕвездите, на второто место е Ракот, а на третото се најдоа Рибите. Близнаците (рангирани на 11 место) и Водолијата ...

Повеќе »

Хороскопот и еросот: Откријте ги скриените фантазии на хороскопските знаци

Не сите хороскопски знаци имаат ист однос кон другиот пол: родените во некои знаци се осмелуваат да експериментираат, други се наклонети кон тријаголници или скриени врски со лица од истиот пол, трети се повеќе традиционални и избегнуваат експериментирања. А вие? ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (вторник): Топ знак на денот – Стрелците

Вторникот ќе им се насмевне на Стрелците и на Вагите, а од овој ден па натаму ќе почнат и Рибите се почесто да се насмевнуваат. Големо „чистење“ ќе направат Водолиите, Јарците конечно одлуките ќе ги извадат „на маса“, додека Близнаците ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (понеделник) : Топ знак на денот – Вагите

Ѕвездите најавуваат голем понеделник за Вагите, топ знакот на денот, заедно со уште неколку астролошки среќници. Во продолжение погледнете ги прогнозите за понеделничка работа и љубов. Овен – Понеделник за вас е ангажиран ден, без премногу ветувања, накратко, на средина помеѓу ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Шкорпијата, Бикот, Ракот и Рибите – фаворити на ѕвездите

Месечината и Марс ќе осигураат енергија и среќни моменти за родените во знакот на Овен, Бикот ќе биде уморен постојано да ги прави истите работи, па ќе добие желба да се издигне над нив, Близнаците ќе треба да се воздржат ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (недела): Ден на љубовта за Водолиите и Стрелците, нови стратегии за Близнаците

Еве што велат ѕвездите како ќе се одвива оваа недела (18.02.2018) и како ќе заврши една седмица за хороскопските знаци. Овен: Благодарение на Месечината, крајот на неделата ќе го завршите во знакот на љубовта. Особено пријатни моменти очекувајте во попладневните ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (сабота): Шопинг-терапија за Вагите, славење за Овните, важна средба за Раковите…

Што ни предвидуваат ѕвездите за денешниот ден? Какви совети ни даваат за полесно и поубаво да го поминеме денот. ОВЕН – Сабота е, можеби сте планирале илјада поситни работи што треба да ги направите, но одеднаш ќе појави голема, важна ...

Повеќе »

Викенд хороскоп: Љубов за Ракот, Овенот и Шкорпијата, оптимизам за Рибите…

Како да го планирате винендот пред вас, што да очекувате од поставеноста на ѕвездите, што би можеле да правите, а што да избегнувате…Проверете ја вашата астро прогноза за петок, сабота и недела. Овен: Меѓу петок и недела многумина од вас ...

Повеќе »

Љубовен хороскоп за февруари: Девицата, Рибите, Близнаците и Стрелецот – најпогодени

Со влегувањето на планетата Венера во знакот на Риби, на 10-ти февруари, веќе ја чувствуваме потребата за поголема нежност, потврда на емоциите и емоционална блискост. Тоа е поради позицијата на Венера која нè прави сочувствителни и чувствителни на повикот на ...

Повеќе »