Хороскоп

Хороскоп

Годишен хороскоп 2017: Што ни подготвуваат ѕвездите

Секако, многу изненадувања… Овен Година на големи промени за Овновите и на приватен и на деловен план. На деловен план треба да бидете многу одлучни бидејќи годината ќе ви донесе неколку прилики кои треба да ги искористите на вистински начин. ...

Повеќе »

Хороскопските знаци и чевлите

За оние кои веруваат во астрологијата, еве ја поврзаноста меѓу чевлите и ѕвездите. Овен Жената Овен е спортски тип, најдобро и прилегаат модни комбинации со кои патиките се на нозете. Сите комбинации со патики се добредојдени, а модата е сезонава ...

Повеќе »

Дарувајте според хороскопскиот знак: Практични подароци за Денот на вљубените

Често размислувањата за подароците можат да не направат нервозни, во желба да го одбереме најсоодветното, па шопингот наместо задоволство да стане стресен. Верувате или не во хороскопот, родените под ист хороскопски знак сепак сакаат слични подароци. Па пред да направите ...

Повеќе »

Астро стил: Модните предизвици на хороскопските знаци

Како да ја усогласите личноста и стилот? Можеби тоа ќе ви го открие вашиот хороскопски знак. Овен Родени сте во вистински огнен знак, сконцентрирани на остварување на своите цели и сакате да бидете во центарот на вниманието. Кога влегувате во ...

Повеќе »

Најдобра летна дестинација за вашиот хороскопски знак

Ако сте во дилема за дестинација за ова лето, прочитајте го нашиот хороскоп и бидете сигурни дека ќе го одберете местото кое точно ви одговара на вашиот карактер. Овен Овните сакаат авантура и уживаат во необични нешта како што е ...

Повеќе »

Со стил: Кој пијалак му одговара на вашиот хороскопски знак

Дали сте за коктел или вино? Еве што велат ѕвездите… ОВЕН Родените во овој знак се авантуристи, динамични и иновативни. Тие сакаат да испробуваат нови работи, затоа пробувањето на нови коктели е идеална дејност за нив. Важно е коктелите да ...

Повеќе »

Моден хороскоп: Каков стил избира вашиот знак

Кој ја сака елеганцијата, кој слепо ги следи трендовите, а кој е крајно иновативен…Веројатно, има нешто и до ѕвездите. ОВЕН Жената Овен сака спорт, брзо возење и машки професии. Овој темперамент вклучува и одреден стил на облекување – удобен и ...

Повеќе »

Моден хороскоп: Што да им подарите на родените во знакот на Овен за роденденот!

Започнаа родендените на оние кои се родени во знакот на пролетта, Овен. Претпоставуваме познати ви се главните карактеристики на Овенот, темпераментни, страствени, иницијатори, полни со енергија…Што да се подари на една таква жена? Сатенски црвен фустан? Идеално. Може и кармин, ...

Повеќе »