Хороскоп

Хороскоп

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 21 до 27 септември): Жешка недела за огнените знаци!

Оваа недела продолжува транзитот на Венера во знакот Лав, што ќе им донесе денови полни со страст на сите огнени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: Венера се ...

Повеќе »

Како и со што заведува вашиот хороскопски знак

Прочитајте какви заводници сте и со што сте надарени да заведувате. Овен Вие сте еден од најголемите заводници на зодијакот, и само вие знаете како да го направите тоа. Да, навистина, вие освојувате грубо, брзо, без романса, без нежност, а ...

Повеќе »

Како вашиот хороскопски знак се справува со осаменоста?

Секој би сакал да биде сакан и емотивно исполнет, но тоа не е секогаш така. Еве што вели хороскопот за тоа како вашиот знак се справува со осаменоста. Овен Како изразито независен знак, Овенот нема потреба да се скрасува покрај ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (14. до 20. септември): Љубовни проблеми за Водолиите и Биковите, а за Лавовите и Девиците многу романтика!

Оваа недела Венера е во знакот на Лав и може да им донесе љубовна болка на Водолиите, но и на Биковите и Шкорпиите… А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: ...

Повеќе »

ХОРОСКОП ЗА СЕПТЕМВРИ: Месец на љубовта за Лавовите, за Вагите интересни средби, Шкорпиите во криза…

Во месец септември, планетата Венера ќе го напушти знакот на Рак за да влезе во Лав, носејќи многу среќа во љубовта на сите огнени знаци. А вие во кој знак сте родени?  Откријте сега со нас што ви подготвија sвездите ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 7. до 13. септември): Топ знаци на неделата – Лав, Близнаци и Вага

Почнувајќи од понеделник, планетата Венера ќе го напушти знакот на Рак за да влезе во Лав, подготвена да им донесе љубов на сите огнени знаци. А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвија ѕвездите за ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (од 31.август до 6.септември): Воздушните знаци се фаворизирани од Меркур!

Почнувајќи од недела, планетата Меркур ќе го напушти знакот Девица за да влезе во Вага, подготвен да ги фаворизира сите знаци на воздухот. А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвија ѕвездите за следната недела ...

Повеќе »

Кои хороскопски знаци се совршени мајки

Мама е најдобра! Затоа што љубовта меѓу мајката и нејзините деца е нешто многу посебно. Пред сè, се карактеризира со тоа што е крајно алтруистички. Мајките се секогаш таму кога им се потребни на децата, без одложување.  Едноставно затоа што ...

Повеќе »

Како стареат хороскопските знаци? Водолиите се „откачени“ старци, Јарците стануваат несериозни, а Лавовите делат совети…

Секој од нас старее, но на различен начин. Под влијание на планетите, видот на темпераментот, карактерните црти, јаките и слабите страни…, проверете како старее вашиот хороскопски знак зашто постојат некои општи тенденции, со кои се утврдува ист вид на однесување на ...

Повеќе »

Одберете еден премин, ќе се изненадите колку говори за вашата личност

Од шестте предложени премини на фотографијата одберете еден низ кој би се одлучиле да поминете. Премин број 1.  Пат кон ослободување Вие сте личност на која ѝ треба многу простор, ја сакате слободата за работите да ги направите на ваш ...

Повеќе »