Хороскоп

Хороскоп

Неделен хороскоп (17ти до 23ти јуни): Топ знаци на неделата – Рак, Водолија и Шкорпија

Оваа недела планетата Меркур влегува во знакот на Рак, носејќи многу нови можности и среќа, особено на деловен план, за Раковите и сите водни знаци. Проблеми на работното место пак, може д аимаат кутрите Јарци и Овни. А вие, во ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (10ти до 16ти јуни): Топ знаци на неделата – Близнаци, Вага и Водолија

Со Венера во знакот на Близнаци, ова ќе биде жешка недела за Близнаците и сите воздушни знаци. Љубовта нема д аим оди од рака на Стрелците, Девиците и Рибите…А вие, во кој знак сте родени? прочитајте го неделниот хороскоп. Овен ...

Повеќе »

Тибетански текст кој ги открива твоите карактеристики

Земи лист и пенкало, и почни. На крајот на тестот ќе дознаеш многу за своите карактеристики, дури и за некои детали за кои не си размислувал/а. Станува збор за тест на личните карактеристики кој датира од стариот Тибет. Прва задача Замисли ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (3ти до 9ти јуни): Топ знаци на неделата – Близнаци, Бик и Лав

Оваа седмица и планетата Венера и Меркур влегуваат во знакот Близнаци. Убави случувања се подготвуваат за овој знак, како и за другите воздушни знаци. Некои потешкотии ќе имаат Рибите и Шкорпиите…А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот ...

Повеќе »

Месечен хороскоп за јуни, топ знаци на месецот Близнаци, Водолија и Вага

Најголем дел од месецот планетата Венера и планетата Меркур ќе престојуваат во знакот Близнаци, носејќи им многу среќа на родените во овој знак. Среќни ќе бидат и другите воздушни знаци, Вагите и Водолиите. Љубовни проблемчиња пак, ќе имаат Рибите и ...

Повеќе »

Кои се најсреќните хороскопски знаци во јуни, а кои ќе имаат помалку среќа…

Јуни е пред нас, а месечните хороскопи за овој преубав сончев месец предвидуваат кои ќе бидат најсреќни хороскопски знаци, а кои ќе треба да внимаваат на полето на љубовта и на работното место… Во најголем дел од месецот јуни, и ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (27ми мај – 2ри јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Девица и Риби

Кутрите Шкорпии и оваа недела ќе треба да се борат со опозицијата на Венера и Меркур која ќе им создава проблеми на секој чекор и на сите полиња. Одлични вести пак, доаѓаат за Биковите и Девиците. Љубовта им се насмевнува ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (20-ти до 26-ти мај): Топ знаци на неделата – Бик, Риби и Девица

Оваа недела земјените знаци може да сметаат на љубов – прекрасната Венера е за нив одлично поставена. Помалку среќни ќе бидат кутрите Шкорпии и Лавови…А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте што ви предвидуваат ѕвездите за периодот од 20-ти ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (13ти до 19ти мај): Топ знаци на неделата -Бик, Јарец и Девица

Оваа седмица и планетата Венера и планетата Меркур го напуштаат знакот Овен и влегуваат во знакот Бик. Биковите ќе имаат најмногу среќа од сите хороскопски знаци, но среќни ќе бидат и сите земјени знаци. Проблемчиња пак, ги чекаат кутрите Шкорпии ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (6-ти до 12-ти мај): Топ знаци на неделата- Овен, Лав и Близнаци

И оваа седмица Овните се кралеви на зодијакот. Венера и Меркур блескаат во знакот на Овен, носејќи многу среќа и за сите огнени знаци. Помалку среќа ќе имаат кутрите Вагички, Јарци и Ракчиња. А вие во кој знак сте родени? ...

Повеќе »