Икони на стилот

ikoni na stilot

ФОТО/Овие парчиња облека на Меленија Трамп чинат колку стан во Скопје!

Модните дизајнери го сакаат стилот на Меланија Трамп. Многу од нејзините комбинации на облека се достапни и во врвните продавници, иако по висока цена. Ова се некои од најскапите модни комбинации на поранешната прва дама. Потпетици Manolo Blanik: 670 долари ...

Read More »

(Фото) Внуката на американски нафтен тајкун се омажи во венчаница од стакло!

Ајви Гети, наследничката на познатиот американски нафтен тајкун Џон Пол Гети, се омажи за фотографот Тобајас Ејнџел а судбоносното „да“ го кажа во венчаница украсена со стакло. Церемонијата се изврши на раскошните скали на Градското собрание на Сан Франциско. Четирите ...

Read More »

Пет парфеми со кои во моментов е излуден целиот моден свет

Без разлика дали преферирате слатки или посилни мириси, лесно ќе го најдете вашиот нов омилен меѓу петте моментално најпопуларни парфеми. Kilian Love, Don’t Be Shy Пред Ријана да лансира свој парфем, нејзиниот омилен мирис беше „Love, Don’t Be Shy by ...

Read More »

(Видео) Американската амбасадорка прави македонски ајвар: „Есен е и време за ајвар!“

Американската амбасадорка Кејт Брнз на Твитер објави видео како во дворот на резиденцијата прави ајвар заедно со својот сопруг. „Есен е и време за ајвар! Го сакаме и го правам секоја година откако сме овде по рецепт на готвачот на ...

Read More »

Џорџо Армани го прослави 85-от роденден, еве ја неговата животна приказна

Кралот на елеганцијата, италијанскиот моден креатор Џорџо Армани наполни 85 години. Во чест на неговиот роденден, ја пренесуваме неговата животна приказна во прво лице. Постои еден термин штo сакам да ви го објаснам – класика. Класика може да биде западен ...

Read More »

20 години од смртта на принцезата Дајана: Најнесреќната и најсакана принцеза на 20 век

По 20 години од смртта на принцезата Дајана, Британците и оддаваат почит, а верниците веќе  оставија запалени свеќи пред некогашната нејзината резиденција во Лондон. На денешен ден, да се потсетиме на животот на најнесреќната и истовремено најсакана принцеза на 20-от ...

Read More »

Збогум Лаура Биаџоти, кралица на кашмирот

Италијанската модна дизајнерка Лаура Биаџоти почина на 73-годишна возраст, во болницата Сант Андреа во Рим, кадешто беше примена по срчевиот удар. Позната како кралица на кашмирот, Биаџоти беше една од најважните личности во модата Made in Italy. Беше родена во Рим ...

Read More »

4 занимливости за негата и диетата на Марија Антоанета

Била колекционерка на скапа облека и чевли, имала посебни третмани за нега и водела специфичен режим на исхрана. Еве неколку занимливости кои можеби не ги знаевте за Марија Антоанета. Во цели три простории ја чувала гардеробата Нејзин омилен моден креатор ...

Read More »

За За Габор, беше и ќе остане модна инспирација

Вчера, на 99-годишна возраст, од срцев удар почина познатата глумица За За Габор. Родена во Будимпешта, кариерата ја започнала во Виена на само 15-годишна возраст , а во 1936 година била избрана за Мис на Унгарија. Понатаму животот го продолжува во ...

Read More »

Поглед одблизу на најзначајните креации во филмот „Џеки“

Во кината низ светот актуелен е биографскиот филм „Џеки“ во кој е претставен животот на Џеклин Кенеди во периодот по атентатот на претседателот Кенеди. Актерката Натали Портман ја има улогата на вдовица која тагува по сопругот, во филмот во режија ...

Read More »