Стил

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија за висока мода, потсетувајќи на слики како од  „VOGUE“ или пак „The devil wears Prada“. Но, во реалноста, стилот е за секојдневната личност и за мажи и за жени. Клучот за да ...

Read More »

Хороскоп за АПРИЛ: Добра вест за сите земјени знаци!

Во месецот април, и планетата Венера и планетата Меркур ќе поминат низ знакот на Бик: добра вест ги чека сите земјени знаци! А вие во кој знак сте родени? Откријте сега со нас што ви подготвуваат sвездите за месец април! ...

Read More »

Кодфлер станува дел од глобалната дигитална агенција Валтек

Валтек, глобална дигитална агенција чиј фокус е деловна трансформација, денес ја објави аквизицијата на компанијата Кодфлер. Со оваа аквизиција, Валтек, една од врвните светски агенции за дигитална стратегија и деловна трансформација, ја продолжува својата глобална експанзија преку влегувањето на македонскиот ИТ-пазар. Со преземањето на овој чекор, Валтек се обврзува на инвестирање во македонскиот ИТ-пазар, нудејќи можности за нови вработувања, како и подигнување на нивото на професионалност на ИТ-експертите во регионот. Со оваа аквизиција на Кодфлер, Валтек дополнително ги зајакнува своите ...

Read More »

Huawei бележи 715,69% годишен раст на испораките на лаптопи во Централна, Источна и Северна Европа  

  2020 година се покажа како клучна година за растот на компјутерскиот сектор, во кој Huawei објави раст од 715,69% на годишно ниво во регионот на Централна и Источна Европа и скандинавските земји. Овој извонреден резултат се должи на 5-годишниот ...

Read More »

Неделен хороскоп (29.март до 4.април): Нови можности за Лавовите и Овните, уште малку трпение за Близнаците…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот на Риби за да се пресели во знакот на Овен, подготвен да ги фаворизира Лавовите и Овните во следниот период! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви ...

Read More »

Два нови вкуса двопек од Жито Лукс

Жито Лукс лансира два нови вкуса двопек, Пченичен со сусам и просо и Пченичен со сусам. Направени според традиционален рецепт и со внимателно избрани состојки со висок квалитет, двата вида двопек се одликуваат со препознатлив, неодолив вкус и мирис. Новите ...

Read More »

Повеќе привилегии со новата Visa Gold кредитна картичка од Халкбанк

Кога се користат одговорно, кредитните картички можат да бидат клучни при справување со итни случаи, непланирани трошоци, да бидат од корист при патувања или престој во странство и, во зависност од видот и банката од каде се издадени, да донесат ...

Read More »

Наградена бизнис идејата “MultiBox” на средношколци од Прилеп 

Решение што на потрошувачите им нуди практично и интересно парче мебел “MultiBox”  донесе победа на средното училште Кузман Јосифовски – Питу од Прилеп на натпреварот во претприемнички вештини организиран од Џуниор Ачивмент Македонија. Нивната бизнис идеја е коцка мебел која ...

Read More »

ЗЛАТНА РИПКА ВРЕДНА 1.000.000 УЛОВЕНА ВО „АНАФИЛ“  КОЧАНИ

Државна лотарија на Македонија со задоволство ни го претставиме Јорданчо Стојанков, добитник на главната премија од 1.000.000 денари од инстант лозот Златна рипка. Среќниот добитник е од кочанското село Грдовци, сопственик е на автосервис и за себе вели дека е ...

Read More »

МНТ подготвува два нови проекта

На сцената на МНТ во тек се подготовките на два проекти поддржани од Годишната програма на Министерството за култура на РСМ за 2021 година. Претставата „Само глас“ од Нина Плавањац е во режија на Марјан Неќак, кој воедно е автор ...

Read More »